Aktualności - Miejskie Przedszkole nr 3

Idź do spisu treści

Menu główne

Aktualności

 
 


Bezpieczne ferie – spotkanie z policjantem

29 stycznia 2016
roku gościliśmy w naszym przedszkolu funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci podczas ferii zimowych. Pan policjant przypomniał zasady bezpiecznego zachowania się na drogach a także zasady bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych w czasie ferii. Oprócz tego funkcjonariusz uświadomił dzieciom jak bezpiecznie spędzać czas w domu podczas nieobecności rodziców. Tego typu działania mają na celu wyrobienie wśród dzieci właściwych nawyków zachowania się w różnych sytuacjach oraz uświadomienie z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać.
Serdecznie dziękujemy panu policjantowi za wspaniałą współpracę oraz za wykazanie troski o bezpieczeństwo dzieci.


Choinka Noworoczna w przedszkolu

Choinka Noworoczna w przedszkolu to dla przedszkolaków dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. W dniu 28 stycznia 2016 roku
już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, Czerwone Kapturki, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Sala karnawałowa wyglądała bajecznie i kolorowo, przystrojona kolorowymi maskami i balonami. Przedszkolaki świetnie się bawiły, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Bardzo dużą i oczekiwaną atrakcją była wizyta Świętego Mikołaja, który przybył w asyście Mrówki oraz Krówki Milki. Nasi goście wspaniale bawili się z nami przy ulubionych przebojach dzieci. Upamiętniając te radosne chwile dzieci pozowały do zdjęć grupowych oraz spontanicznie podczas zabaw i tańców. Kiedy czas zabawy dobiegł końca wszystkie dzieci w nagrodę za wspaniałą zabawę, przepiękne przebrania oraz udział w konkursach zostały przez Mikołaja  obdarowane niespodziankami. Był to wspaniały dzień pełen wrażeń emocji. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tej imprez.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz Mikołajowi, Krówce, Mrówce za wizytę w naszym przedszkolu.


Festiwal Kolęd i Pastorałek „Sokołowska Kolęda”

27 stycznia 2016 roku
nasze przedszkole wzięło udział w I Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Sokołowska Kolęda” organizowanym przez Sokołowski Ośrodek Kultury.  Celem Festiwalu była popularyzacja zwyczaju związanego z kolędowaniem i tradycji rodzinnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z gr. „Wiewiórki”: Kalinka Kowalczyk, Magdalena Koc, Daria Piwko, Ania Skrzeczkowska, Marcelinka Żebrowska oraz Ania Suchożeberska zaprezentowały dwa utwory: „Jam jest dudka” i „W małym Betlejem”.


Podsumowanie akcji „Góra Grosza”

„Jeden grosz znaczy niewiele,
ale góra grosza jest największa na świecie!”


„Góra Grosza”
to akcja znana i lubiana przez dzieci. Po raz kolejny przedszkolaki z entuzjazmem i wielkim zaangażowaniem przyłączyły się do akcji. Celem tej akcji jest m. in. zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną oraz uświadomienie przedszkolakom, że najdrobniejsze, wspólnie zebrane monety mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu można będzie pomóc najbardziej potrzebującym rówieśnikom w Polsce. Podczas akcji udało się uzbierać olbrzymią Górę Grosza – 388 zł 47 gr.
26 stycznia 2016 roku
odbyło się w naszym przedszkolu podsumowanie XVI edycji akcji „Góra Grosza”. Pani dyrektor Jolanta Krysiak odczytała protokół zbiórki oraz serdecznie podziękowała wszystkim dzieciom, rodzicom oraz pracownikom przedszkola za udział w akcji wręczając podziękowania dla każdej grupy na ręce przedstawiciela. Przeprowadzeniem akcji w przedszkolu zajęły się panie nauczycielki: Beata Drzewiecka, Beata Nowakowska-Sałata, Grażyna Woźniak i Katarzyna Żebrowska. Organizatorem akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom”.


Spotkania opłatkowe

W ciągu roku jest wiele takich dni, na które z niecierpliwością czekamy. Oprócz ważnych dat osobistych należą do nich wpisane w polską tradycję święta Bożego Narodzenia. Gdzieś na boku pozostawiamy wtedy sprawy dnia doczesnego, a serce tęskni za jakąś niespełnioną tajemnicą. Jest w tym oczekiwaniu nadzieja na wyjątkowe przeżycie i ciągłe ludzkie pragnienie nowego i lepszego jutra. Boże Narodzenie to zapach zielonej choinki, mieniącej się wielkością świecidełek, kruchość białego opłatka w dłoni, łza szczęścia, że jesteśmy sobie tak bliscy. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów świątecznych. Jednym z nich są „Jasełka”, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią była historia narodzenia Pana Jezusa.
W dniach 14-22 stycznia w naszym przedszkolu w każdej grupie odbyły się spotkania opłatkowe połączone ze świętem z okazji Dnia Babci i Dziadka. Te uroczyste dni uświetniły jasełka w wykonaniu naszych przedszkolaków. Piękna sceneria wprowadziła wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Dzieci wcieliły się w postacie związane z narodzinami Jezusa. Byli więc Józef i Maryja, aniołowie, pastuszkowie oraz Królowie. Swoistego uroku występom dodały piękne stroje oraz doskonałe przygotowanie tekstów, kolęd i pastorałek. W podniosłej i uroczystej atmosferze składając sobie życzenia dzieci łamały się opłatkiem ze swoimi najbliższymi. Program artystyczny zakończono życzeniami oraz wręczeniem upominków dla babć i dziadków. To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile. Dziękujemy wszystkim rodzicom za wielkie zaangażowanie oraz aktywne włączenie się w przygotowanie uroczystości. Dziękujemy również naszym gościom, przedstawicielom Urzędu Miasta oraz duszpasterzom Salezjanom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i razem z nami przeżyli ten piękny czas.Rozstrzygnięcie konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową

19 stycznia 2016 roku
odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową zorganizowanego przez Sokołowski Ośrodek Kultury. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy dotyczącej symboliki Świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży. Z naszej placówki nagrody otrzymali:
- II miejsce – Zofia Świderska lat 5,
- wyróżnienie – Jakub Gałecki lat 4.
Naszym laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Spotkanie z teatrem

W piękny zimowy poranek 14 stycznia 2016
roku dzieci z grupy „Wiewiórki” i „Misie” wybrały się do Sokołowskiego Ośrodka Kultury na spektakl „O piracie Buciorze, który zgubił skarb a zyskał przyjaciela”. Wspaniała gra aktorów z Teatru ES zachwyciła najmłodszych widzów. Ciekawa scenografia, bajecznie kolorowe kostiumy oraz efekty specjalne bardzo podobały się naszym przedszkolakom. Spektakl dodatkowo ubarwiły dynamiczne piosenki. Morska opowieść o odwadze i przyjaźni uświadomiła naszym wychowankom, że najbardziej wartościowym skarbem jest przyjaciel. Spotkania z grą aktorów na żywo to ciekawe doświadczenie i  wspaniała zabawa dla naszych najmłodszych widzów.


Certyfkat "Szkoła Współpracy"

Miejskie Przedszkole nr 3 może poszczycić się prestiżowym certyfikatem „Szkoły Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”
„Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” to ogólnopolski, systemowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jest to nowatorskie przedsięwzięcie, którego jednym z najważniejszych celów jest wprowadzenie w szkołach i przedszkolach z całej Polski nowoczesnego modelu współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami w zakresie organizacji życia szkoły.
W ramach realizacji projektu w ubiegłym roku w Miejskim Przedszkolu nr 3 został wyłoniony  zespół zadaniowy składający się z przedstawicieli nauczycieli i rodziców. Liderzy projektu mieli możliwość poznać zespoły zadaniowe  z innych przedszkolami, współpracować z trenerem, psychologiem, a także uczestniczyć w warsztatach i konferencjach. Jest nam niezmiernie miło, iż mogliśmy współpracować podczas projektu z liderami nauczycieli i rodziców z Miejskiego Przedszkola nr 4
Leśna Kraina w Sokołowie Podlaskim, gdzie mieliśmy możliwość wymiany doświadczeń i ciekawych pomysłów współpracy.
W trakcie realizacji projektu w naszym przedszkolu odbyły się debaty wśród nauczycieli i rodziców, podczas których poznaliśmy swoje potrzeby i oczekiwania.
Efektem udziału w projekcie  było opracowanie Programu  Współpracy, który został zatwierdzony przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Mazowsze i jest realizowany w naszej placówce oraz przyznanie Miejskiemu Przedszkolu nr 3 certyfikatu „Szkoła Współpracy”.
Dziękujemy naszym wspaniałym i kochanym rodzicom za owocną wspólpracę.
Przed nami nowe wyzwania, mnóstwo ciekawych pomysłów i niespodzianek. Zachęcamy wszystkich do współpracy.
Tworząc wspólnie nową rzeczywistość, dbamy o dobro naszych dzieci!!!

Występ świąteczny dla naszych Gości

W ramach bardzo dobrej współpracy w styczniu gościliśmy w naszym przedszkolu i żłobku Pana Burmistrza oraz przedstawicieli Urzędu Miasta, ZNP, Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatury w Siedlcach, Rady Rodziców.
Goście mieli przyjemność obejrzeć placówki po zaistniałych zmianach, które przyczyniły się do podwyższenia standardu pobytu dzieci w przedszkolu i żłobku.
W imieniu całej społeczności przedszkolaki z grupy „Wiewiórki” swoim występem podziękowały za okazaną pomoc przy realizacji naszych planów.  
Cieszymy się, że dobro naszych wychowanków oraz stwarzanie jak najlepszych warunków do ich
rozwoju jest ważnym aspektem nie tylko dla nas ale i dla władz naszego miasta.  


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W tym roku nasze przedszkole po raz pierwszy włączyło się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Był to już 24 Finał WOŚP „Mierzymy Wysoko”, podczas, którego zbierano pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.
Podczas spotkania z organizatorem Orkiestry w Sokołowie – Konradem Koselem 5 i 6 latki dowiedziały się, czym zajmuje się fundacja WOŚP i jaki jest cel tegorocznej zbiórki pieniędzy.
Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych wychowanków, podjęliśmy się zbierania datków do finałowych puszek tylko na terenie naszego przedszkola. Nasze przedszkolaki razem z paniami nauczycielkami na ten szczytny cel zbierały pieniążki 7 i 8 stycznia 2016 roku.
10 stycznia podczas 24 Finału WOŚP w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Sokołowie Podlaskim wszystkie nasze sokołowskie przedszkola uroczyście na ręce Konrada Kosela przekazały zebrane podczas kwesty w swoich placówkach na rzecz WOŚP pieniądze na łączną kwotę ponad 3 tysięcy złotych oraz 10 euro.
Około godziny 14 odbyły się prezentacje artystyczne wszystkich przedszkolaków. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy „Wiewiórki” oraz „Misie”, które zatańczyły „Polkę”.  Po występach odbyła się licytacja prac plastycznych przygotowanych przez dzieci. Prace plastyczne dotyczące WOŚP wykonały: Klaudia Rybak oraz Małgorzata Stokowska.
Bardzo dziękujemy Rodzicom, Babciom, Dziadkom dzieci przedszkolnych i żłobkowych, za wsparcie finansowe podczas kwesty przez dzieci w naszym przedszkolu.
Niech cudowna moc
Wigilijnego Wieczoru
przyniesie spokój i radość.
Niech każda chwila
Świąt Bożego Narodzenia
żyje własnym pięknem,
a Nowy Rok 2016 obdarowuje Wszystkich
pomyślnością i szczęściem.


Wszystkim Rodzicom i Dzieciom najserdeczniejsze życzenia świąteczne składają Dyrektor Jolanta Krysiak oraz Pracownicy Miejskiego Przedszkola nr 3.


Dzielimy się opłatkiem

21 grudnia w grupach 5 i 6-latków
oraz 22 grudnia w grupach dzieci 3 i 4-letnich odbyły się spotkania opłatkowe. W atmosferze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia dzieci i panie w swoich grupach podzieliły się opłatkiem, składały wzajemnie sobie życzenia, zdrowych, miłych, spokojnych Świąt i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku oraz śpiewały wspólnie kolędy.


Dekorowanie świątecznych ciasteczek w "Krasnalach"

Dzieci z grupy "Krasnale" dekorowały świąteczne ciasteczka, które wcześniej upiekły z pomocą nauczycielki. Zgodnie z tradycją bożonarodzeniową wykonane słodkości zawisły na choince, a pozostałe ciasteczka zostaną zjedzone na przedszkolnej wigilii.Koncert kolęd i pastorałek pt. "Kolędujmy póki czas" oraz udział w tradycji graniu na ligawkach

18 grudnia 2015
roku 5-latki oraz 6-latki oglądały w Sokołowskim  Ośrodku Kultury występy Zespołu Pieśni i Tańca "Sokołowianie" koncert kolęd i pastorałek pt. "Kolędujmy póki czas". Dzieci z wielkimi brawami przywitały Pana od rytmiki, który wśród innych wykonawców grał na żywo podczas koncertu. Forma spektaklu ze zmieniającą się  animacją na scenie i barwnymi strojami ludowymi  wykonawców utworów tanecznych, jak i śpiewanych została nagrodzona gromkimi brawami przez naszych wychowanków. Cieszy, że wśród  wykonawców wspaniałego przedświątecznego koncertu  rozpoznaliśmy wielu absolwentów z naszego przedszkola. Mamy nadzieję, iż kolejne pokolenie naszych wychowanków dołączy do grupy „Sokołowianie” i  będzie godnie reprezentować nasze miasto zarówno w Sokołowie jak i  innych koncertach prezentowanych  w różnych częściach świata.
Po koncercie przedszkolaki miały okazję obejrzeć niecodzienną  adwentową tradycję ludową  przed budynkiem SOK czyli XV Powiatowe Prezentacje Gry na Ligawkach
. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 20 ligawkowiczów z Wieski, Wieski - Wsi, Białobrzeg, Dzierzb, Łazówka, Kamieńczyka, Kanabrodu, Wyroząb i Sokołowa Podlaskiego. Przedszkolaki z  zainteresowaniem  słuchały  grania na  niecodziennych instrumentach. Przekazywanie z pokolenia na pokolenie treści kulturowych poprzez uwrażliwienie na obyczaje i tradycje ludowe związanych z naszym regionem wśród naszych milusińskich będzie w przyszłości procentować w pielęgnowaniu  naszej  Polskości.


„Królewna Śnieżka”

17 grudnia 2015 roku
dzieci z grupy „Misie”, „Smerfy” oraz „Wiewiórki” udały się do Zespołu Szkół Nr 1 na spotkanie z uczniami z koła teatralnego. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia szkolna grupa teatralna Sposób na teatr przygotowała dla naszych przedszkolaków spektakl pt. „Królewna Śnieżka”, oparty na ludowej baśni niemieckiej braci Grimm. Widowisko, łącząc elementy tradycyjne i współczesne, w sposób humorystyczny przedstawiało historię pięknej królewny. W spektaklu pojawiły się również postaci takie jak: smok, Czerwony Kapturek, gajowy czy wilk. Gra aktorska w wykonaniu uczniów kółka teatralnego bardzo podobała się naszym wychowankom, za co serdecznie dziękujemy.


Ubieramy choinkę w przedszkolu

Ubierzemy dziś choinkę
w kolorowe bombki.
Zawiesimy srebrny łańcuch
i czerwone wstążki.
Bo najpiękniejsza będzie choinka
w sali przedszkolaków.
I najpiękniejsze będą prezenty
dla małych i starszaków.

   /T. Wójcik/


Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka. W naszym przedszkolu również nie mogło zabraknąć tego rytuału. Przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinek w swoich grupach. Zawieszały bombki, gwiazdki, aniołki, łańcuchy, pierniczki, światełka. Dzięki kolorowym ozdobom nasze choinki wyglądają prześlicznie. Ileż było radości wśród dzieci, a w przedszkolu od razu zrobiło się świątecznie i bajkowo.


Podsumowanie uczestnictwa przedszkola w V edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh"

Nasze przedszkole już po raz piąty brało udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”
.
Program ten stawia sobie za cel nauczenie jak największej grupy dzieci zasad higieny jamy ustnej poprzez zabawę, ale i regularne zajęcia praktyczne, które mamy nadzieję, dzięki kontynuowaniu wraz z rodzicami w domach, przyczynią się do zmniejszenia odsetka dzieci z próchnicą w Polsce.
W ramach realizacji założeń programu przedszkolaki uczestniczyły w cyklu zajęć edukacyjnych przeprowadzonych przez nauczycielki we wszystkich grupach wiekowych. Inspiracją do zajęć były dostarczone scenariusze, plansze edukacyjne, naklejki, karty mycia ząbków. W zajęciach  dzieciom towarzyszyli bohaterowie: Pastusie – Milky, Lilly, Billy oraz Zębuś, Szczotkuś, Robaczek Próchniaczek i Barney. Podczas zajęć dzieci uczyły się m. in. jak prawidłowo dbać o zęby i nie dopuścić do spotkania z Robaczkiem Próchniaczkiem, dlaczego należy chodzić do dentysty, co należy jeść, by mieć zdrowe zęby, jak dbać o aktywność fizyczną, obejrzały filmy edukacyjne dotyczące higieny jamy ustnej oraz kolorowały obrazki z bohaterami.
Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymało odznakę oraz „Kartę mycia ząbków”, gdzie wraz z rodzicami będzie kontrolować systematyczność dbania o swoje ząbki.
W programie również aktywnie uczestniczyli rodzice, którym przekazaliśmy ulotki informacyjno-edukacyjne w celu mobilizacji ich do wspólnego działania, kontynuowania edukacji z zakresu dbania o higienę jamy ustnej w domu. Zachęcaliśmy rodziców także do wzięcia udziału w konkursie rodzinnym „Kto zdrowe ząbki ma, o formę też dba”.
Zdobyta przez dzieci wiedza przy wspierającej postawie rodziców oraz nauczycieli pozwoli im uniknąć poważnego problemu jakim jest próchnica.

Koordynatorki programu:
Katarzyna Żebrowska
Beata Nowakowska-Sałata
Wioletta Skorupka
Beata DrzewieckaZabawy w „Krasnalach”


9 grudnia 2015 roku
dzieci z grupy „Krasnale” odwiedziła pani Alicja Danielska -  właścicielka „Teatrale. Centrum Działań Twórczych”. Przeprowadziła mix zabaw teatralnych pt.: „Wyprawa indiańska”, „Zabawa w cyrk”, „Tworzenie cudaków”. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach, z radością podjęły nowe wyzwanie, co uwieczniono na pamiątkowych zdjęciach.


Konkurs plastyczny na Szopkę Bożonarodzeniową w SOK

Dzieci z naszego przedszkola z pomocą rodziców wykonały przepiękne Szopki Bożonarodzeniowe. Wykonane prace wezmą udział w konkursie na Szopkę Bożonarodzeniową zorganizowanym przez Sokołowski Ośrodek Kultury.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu prac.


Spotkanie z Mikołajem

O odwiedzinach Św. Mikołaja
marzy chyba każdy. 4 grudnia wszystkie dzieci już od samego rana wyczekiwały na przybycie wyjątkowego gościa. Z tej okazji już wcześniej w ramach projektu „Jesteśmy Polakami, Europejczykami i obywatelami świata – przedszkolne podróże po Europie” poznały Finlandię – krainę Św. Mikołaja. Były rozmowy telefoniczne z Mikołajem, który informował o swoim przybyciu do przedszkola, zabawy, quizy. Dzieci układały także puzzle przedstawiające flagę tego pięknego kraju oraz uczyły się wierszy i piosenek. Zaraz po śniadaniu charakterystyczny dźwięk dzwoneczka zwiastował przybycie wyczekiwanego gościa z Finlandii. Wszystkie dzieci z uśmiechem na twarzach, w czerwonych strojach i „mikołajowych” czapkach biegły na spotkanie z Mikołajem. Przepięknie powiedziały wiersze i zaśpiewały piosenki dla Świętego. Z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści Mikołaja o kraju, w którym mieszka, zadawały pytania i rozmawiały, słuchały czytanych książeczek Przy dźwiękach muzyki zabawom nie było końca Następnie wszystkie dzieci otrzymały prezenty, na które czekały przecież cały rok. Mile spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia. Był to dzień pełen emocji i niezapomnianych wrażeń.  
Dziękujemy Ci Św. Mikołaju za odwiedziny i prezenty. Mamy nadzieję, że za rok znowu się zobaczymy.„Wiewiórki” robią sok

„Żeby zdrowym być, trzeba soki pić”.


Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie.
W związku z tym 26
listopada 2015 roku dzieci z gr. „Wiewiórki” postanowiły własnymi siłami zrobić sok z jabłek, które przedszkole otrzymało w ramach europejskiego programu edukacyjnego „Owoce i warzywa w szkole”. Celem programu jest popularyzowanie wśród dzieci zdrowej diety i kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych (zwiększenie udziału owoców i warzyw w codziennej diecie). Zanim przedszkolaki przystąpiły do pracy, zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - sokowirówką, jego działaniem i utrwaliły zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętu elektrycznego. Następnie dzieci kolejno podchodziły i samodzielnie wyciskały sok z jabłek. Po skończonej pracy dzieci delektowały się jego smakiem. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów.


Lekcja przyrody

24 listopada 2015 roku nasze przedszkole odwiedził pan Maciej Cmoch z Towarzystwa Przyrodniczego "Bocian". Zajęcia w których udział wzięły  dzieci z grup  „Wiewiórki”, „Smerfy” oraz „Misie” odbyły się w ramach kampanii edukacyjnej "Pola tętniące życiem". Podczas spotkania pan Maciej przekazał dzieciom wiadomości na temat mieszkańców pól. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści przyrodniczych Pana Macieja, oglądały ilustracje przedstawiające różnorodne ptaki oraz rozpoznawały ich odgłosy. Była to dla nas bardzo ciekawa lekcja przyrody, za którą serdecznie dziękujemy.


Święto Pluszowego Misia

W środę 25 listopada 2015 roku
w Miejskim Przedszkolu nr 3 dzieci świętowały obchody Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każdy przedszkolak przyszedł do placówki ze swoim ulubionym pluszowym misiem. Nasi podopieczni wspólnie ze swoimi maskotkami bawiły się przy dziecięcych przebojach. W tym dniu przedszkolaki brały udział w konkursach i quizach, odgadywały zagadki. Próbowały przysmaków, które uwielbiają misie. Wesoło i radośnie spędziły ten dzień.


Projekt edukacyjny "Jesteśmy Polakami, Europejczykami i Obywatelami świata - przedszkolne podróże po Europie" w grupie „Smerfy”.

W listopadzie w ramach projektu grupa „Smerfy” odbyła podróż do Niemiec
- naszych najbliższych sąsiadów. Nauczycielki pracujące w grupie pokazały dzieciom mapę Unii europejskiej oraz Niemiec , uświadomiły, że Niemcy to jeden z największych (porównywanie wielkości względem innych krajów) i najbogatszych krajów w UE. Dzieci poznały flagę, hymn oraz nazwę stolicy Niemiec oraz kilka niemieckich słów np.: dzień dobry- guten tag, dzieci- kinder. Podczas zajęć  „Smerfy” poznały niemieckich kompozytorów: Ludwiga van Beethovena – Niemca, który stworzył muzykę do „Ody do Radości” (która stała się hymnem Unii Europejskiej) oraz J. S. Bacha. Słuchały utworów muzyki poważnej oraz interpretowały  ją  z użyciem chusteczek. Oglądały rekwizyty z bajek niemieckich pisarzy braci Grimm, odgadywały  tytuły  bajek  np. „Królewna Śnieżka”, „Jaś i Małgosia. Nauczycielki pokazały „Smerfom” logo znanych niemieckich marek aut: Audi, Mercedes, BMW, Opel, Volkswagen. Odbyła się rozmowa z dziećmi, czy widziały już takie symbole, w którym miejscu samochodu się znajdują (przednia maska i tył), wskazały, że powyższe auta produkowane są w Niemczech. Nasi wychowankowie  wykonały pracę plastyczną „Przyklejanka”  – przyklejanie  do  wydruków niemieckich  samochodów osobowych  wyciętych logo omawianych marek aut, następnie kolorowały  niemieckie  samochody .  Kolorowały także  flagę Niemiec wg wzoru kredkami ołówkowymi.  Podczas zajęć  dzieci świetnie się bawiły , a zdobyta wiedza  na pewno  na długo zapadnie w pamięci naszych wychowanków."
Każdy Kto Się Dzieckiem Czuje
Dzisiaj Wielce Się Raduje
Mały Człowiek, Duża Sprawa
Mały Człowiek Ma Swe Prawa
Strzegąc Praw Tych Należycie
Układamy Dziecku Życie.”


20 listopada 2014 roku
podobnie jak w ubiegłym roku, obchodziliśmy „Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka”. Z tej właśnie okazji w grupach najstarszych odbyły się pogadanki na temat praw dziecka, o ich potrzebach oraz o roli rodziców i opiekunów. Dzieci dzieliły się swoimi własnymi spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu oraz o tym co może powodować, że mały człowiek jest smutny i co mu sprawia przykrość. Maluchy wiedzą już, że mają prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata. Taki dzień jest także okazją do tego, abyśmy My dorośli nigdy o tym nie zapominali.  W tym dniu przybliżyliśmy dzieciom postać Janusza Korczaka i jego oddanie dla dzieci. Po przeczytaniu fragmentu książki „Król Maciuś Pierwszy” nasi milusińscy mogli przebywać w zaczarowanym Królestwie Króla Maciusia. W każdej grupie gościł Król Maciuś w pięknym królewskim ubraniu oraz jego świta, przybyły także dzieci z różnych stron świata oraz różne postacie bajkowe. Dzieci poznawały swoje prawa poprzez sprostanie różnorakich zadań stawianych im przez Króla Maciusia oraz zabawy integracyjne, taneczne, pląsy i śpiewy. Młodsze dzieci w tym wyjątkowym dniu w szczególności poznały prawo do zabawy, prawo do wyrażania swoich uczuć oraz prawo do nauki poprzez zabawę.


"
Krasnale" w gabinecie kosmetycznym
 
W piątek 20 listopada 2015 roku
przedszkolaki z grupy ,,Krasnale” w ramach cyklicznych zajęć poznajemy zawody, odwiedziły gabinet kosmetyczny, poznały zawód kosmetologa. Dzieci dowiedziały się jakie zabiegi można wykonywać w gabinecie i na czym polega praca kosmetologa. Panie pracujące w gabinecie po części teoretycznej przeszły do praktyki. Ozdobiły dziecięce twarze kolorowymi malunkami z podobizną wybranych zwierzątek. Wykonały również zmywalne tatuaże na przedramieniu dzieci.
Przedszkolaki były bardzo zadowolone z wizyty, co uwieczniono na pamiątkowym zdjęciu.


Pasowanie na przedszkolaka

W dniach 17 i 18 listopada odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. To uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez przedszkolnych. Jest to kolejny etap adaptacji dzieci 3-letnich do nowych przedszkolnych warunków. To  szczególnie ważne wydarzenie dla dzieci, moment w którym maluchy stają się pełnoprawnymi przedszkolakami. 17 listopada świętowały dzieci z grupy ,,Biedronki’’, zaś 18 listopada  „Muchomorki’’. Uroczystość rozpoczęła się programem artystycznym. Maluszki pięknie śpiewały, recytowały wiersze i tańczyły. Następnie Pani Dyrektor zaczarowanym ołówkiem mianowała każde dziecko na przedszkolaka. Nie jednemu z rodziców łza zakręciła się w oku. Każdy przedszkolak  otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek. Był też słodki poczęstunek, po którym wychowawczynie zaprosiły dzieci i rodziców do wspólnej zabawy. Choć jak to zwykle bywa na uroczystości pasowania na przedszkolaka nie obyło się bez łez, cała uroczystość zakończyła się uśmiechem dzieci i dumnych rodziców. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych  pociech, a maluchom życzymy  wiele wspaniałych chwil w naszym przedszkolu. Liczymy, że każde z nich kiedyś powie "wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu". Wierzymy, że my będziemy miały wkład w odkryciu pasji, talentów, które rozwiną dzieci podczas pobytu w  przedszkolu.


Bajka o Czerwonym Kapturku  w wykonaniu sokołowskich harcerzy

13 listopada 2015 roku
w naszym  przedszkolu  gościliśmy teatrzyk pt. ”Czerwony Kapturek” przygotowany przez  91 Sokołowską Drużynę Harcerską „Tanijas” im. Macieja Aleksandra Dawidowskiego „Alka” oraz 100 Sokołowską Drużynę Wędrowniczą z Hufca ZHP Sokołów Podlaski. Przedstawienie bogate w przygotowaną  inscenizację, rekwizyty  oraz grę młodych aktorów wzbudziło ogromne zainteresowanie dzieci, o czym świadczyła cisza  podczas przedstawienia. Po zakończeniu przedstawienia  dzieciom zostały zadane przez harcerki pytania  dotyczące bajki np. ”Kogo brakowało w bajce?”, „Kogo spotkał w lesie Czerwony Kapturek?", „Jaki  miała kolor jego pelerynka?”  itp. Nasi wychowankowie znakomicie odpowiedzieli na wszystkie pytania znanej bajki, za co czekała je nagroda – rozdanie wszystkim dzieciom naklejek uśmechu. Na koniec spotkania nasi wychowankowie podziękowali  harcerzom za świetną zabawę  drobnym upominkiem. Okazja spotkania z Drużyną Harcerską była także możliwością  poznania ubioru harcerza. Mamy nadzieję, że to nie było ostatnie takie pełne wrażeń, a jednocześnie bliskie dzieciom spotkanie.


Rusza XVI edycja GÓRY GROSZA!

"Jeden grosz znaczy niewiele, ale GÓRA GROSZA jest największa na świecie".


Nasze Przedszkole po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Prosimy dzieci, Rodziców o aktywne włączenie się do akcji, o przynoszenie monet, które będą przekazane fundacji „NASZ DOM”. Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet (od 1 gr do 5 zł) i trwa od 23 listopada do 4 grudnia 2015 roku. Cel akcji pozostaje od lat niezmieniony - pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychować się we własnym domu rodzinnym.
Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w akcji!


Dzisiaj wielka jest rocznica –
Jedenasty Listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
hołd wdzięczności Polska składa.

Im to, bowiem zawdzięczamy
wolność – polską mowę w szkole,
to, że tylko z ksiąg historii
poznajemy dziś niewolę.

Uroczyście biją dzwony,
w mieście flagi rozwinięto…
i me serce się raduje,
że obchodzę Polski święto.


/Ludwik Wiszniewski „Jedenasty Listopada”/
10 listopada 2015 roku
w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.  Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się na uroczystej akademii przygotowanej przez dzieci z grupy „Wiewiórki” oraz Panią Katarzynę Żebrowską. Akademia rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Polski. Dzieci słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Następnie delegacja dzieci 5 i 6-letnich razem z paniami poszła pod pomnik Czynu Niepodległościowego, aby złożyć wiązankę oraz zapalić znicze oddając tym samym cześć żołnierzom poległym za wolność naszej Ojczyzny. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu, szacunku do kraju ojczystego, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne oraz rozwijają poczucie przynależności narodowej.


Zajęcia otwarte w Krasnalach

9 listopada 2015 roku
w grupie dzieci 4-letnich „Krasnale” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pod hasłem „Wiem co jem i dlatego jestem zdrowy”. Przedszkolaki czynnie brały udział w zajęciach. Wykazały się dużą wiedzą na temat zdrowego odżywiania, przeliczały, segregowały owoce i warzywa. Dzieci rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki i wspólnie z rodzicami brały udział w zabawach i różnych zadaniach.  „Krasnale” razem  z rodzicami komponowały owocowe i warzywne przysmaki, które potem mogli wszyscy degustować. Zajęcia uwieczniono na zdjęciach. Wychowawcy dziękują rodzicom za zaangażowanie.


Dzień Postaci z Bajek

5-go listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Postaci z Bajek. Nasi przedszkolacy przebrali się w stroje swoich ulubionych bajkowych bohaterów. W każdej sali można było spotkać księżniczki, wróżki, żołnierzy, rycerzy, tygryski, spiderman'ów, kwiatuszki, króla i królową.... Przedszkolaki  uczestniczyły w konkursach, quizach. Bawiły się w teatr, odgrywały scenki dramowe, opowiadały swoje ulubione bajki Dzieci były zachwycone wspaniałą zabawą o czym świadczył uśmiech na każdej twarzy. Był to niezapomniany , bardzo wesoły i kolorowy dzień.
Serdeczne podziękowania dla naszych rodziców za przygotowanie przepięknych strojów dla dzieci.„Każdy z nas dzisiaj
Dzień Zmarłych święci.
Ci, co odeszli
żyją w pamięci.
W ciszy, w milczeniu,
pamięć ich uczcimy.
Kładziemy kwiaty,
znicze palimy…”Święto Zmarłych
to czas zadumy i refleksji. 30 października 2015 roku wszystkie przedszkolaki pod opieką swoich pań udały sie pod pomnik Jana Pawła II, natomiast dzieci z grupy "Krasnale" pod Pomnik Czynu Niepodległościowego. Przedszkolaki zapaliły znicze i chwilą ciszy uczciły pamięć tych, którzy odeszli.


Projekt edukacyjny
"Jesteśmy Polakami, Europejczykami i Obywatelami świata - przedszkolne podróże po Europie"

W październiku rozpoczęliśmy realizację projektu edukacyjnego "Jesteśmy Polakami, Europejczykami i Obywatelami świata - przedszkolne podróże po Europie". Projekt ten realizowany będzie we wszystkich grupach wiekowych z uwzględnieniem możliwości
i umiejętności dzieci. W ramach projektu dzieci będą zdobywały informacje dotyczące poszczególnych krajów, będą także rozwijały swoją kreatywność i wyobraźnię poprzez wykonywanie licznych prac plastycznych, zabaw przy muzyce oraz wspólne przygotowywanie dań narodowych. Dzieci z gr
upy Misie odbyły pierwszą z zaplanowanych podróży, którą była podróż do Belgii. Poprzez zajęcia o tematyce unijnej dzieci poznały ten kraj, jego stolicę oraz barwy narodowe. Pani Beata Drzewiecka wykorzystując tablicę interaktywną zapoznała dzieci z położeniem, tradycjami i kulturą tego państwa. Dzieci zapoznały się także z symbolami europejskimi: flagą Unii Europejskiej, hymnem oraz  walutą europejską. Na koniec zajęć dzieci skosztowały belgijskich gofrów.


Wyjście do SOK na spektakl „O czym marzą drzewa?”

30 października 2015 roku
dzieci 5 i 6-letnie z grup: „Wiewiórki”, „Misie” oraz „Smerfy” wybrały się do Sokołowskiego Ośrodka Kultury na show teatralno-ekologiczne pt. „O czym marzą drzewa?”. Głównym celem spektaklu było podnoszenie świadomości ekologicznej najmłodszych. Bohaterowie poruszali zagadnienia związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz uświadomili dzieciom, co każde z nich może zrobić, by chronić powietrze, wodę i ziemię. Spektakl przeplatany był zabawami z udziałem publiczności. Dzieci z wielką chęcią odpowiadały na pytania zadawane przez aktorów, a także z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w sprzątaniu porozrzucanych na scenie śmieci. Dzięki tej przejmującej i jednocześnie szalenie zabawnej historii zrozumiały, że dbanie o przyrodę może każdego z nas uczynić bohaterem. Po skończonym przedstawieniu dzieci nagrodziły aktorów brawami. Spektakl wystawili artyści z Krakowskiego Biura Promocji Kultury. Organizatorem ekologicznego show dla dzieci był Urząd Miasta w Sokołowie Podlaskim.


Koncert Pana Romana Brochockiego

Dnia 21 października 2015 roku odbyło się spotkanie z sokołowskim artystą muzykiem, autorem wierszy i tekstów piosenek – Panem Romanem Brochockim. Już od 20 lat jeździ on ze swoim programem artystyczno-poetyckim po całym kraju, odwiedzając wiele szkół i przedszkoli. Prowadzi książki pamiątkowe i kalendarze z każdego roku.Jest on wybitnym multiinstrumentalistą i wokalistą. Swoją twórczością stara się obdarować jak największe rzesze ludzi. Obecnie gra także w Orkiestrze Straży Pożarnej na trąbce i w Zespole Pieśni i Tańca „Sokołowianie” na kontrabasie.
W naszym przedszkolu zaprezentował dzieciom własną kolekcję starodawnych i obecnie używanych instrumentów muzycznych. Przedszkolaki  miały okazję poznać historię, budowę i brzmienie akordeonu, bałałajki, banja mandolinowego, fletni pana, miniaturowej harmonijki ustnej, ligawki, mandoliny, okaryny i trąbki. Gość zaprezentował również swój talent multiinstrumentalisty, wykonując kilka znanych melodii na instrumencie klawiszowym, bałałajce i trąbce. Wszyscy świetnie bawili się przy utworach muzycznych z wykorzystaniem tych instrumentów.
Była to bardzo ciekawa lekcja muzyki.Pragniemy serdecznie podziękować Panu Romanowi Brochockiemu za wizytę i porcję uśmiechu oraz muzycznej radości.


Niecodzienna wizyta

20 października 2015 roku
Miejskie Przedszkole nr 3 oraz Żłobek Miejski odwiedził Biskup Diecezji Drohiczyńskiej Tadeusz Pikus w towarzystwie swojego sekretarza ks. Tomasza Szmurło oraz proboszcza Parafii św. Jana Bosko Stanisława Stachala. Odwiedziny tak dostojnego Gościa to wyraz troski o wychowanie naszych dzieci w duchu wartości chrześcijańskich.
Cała społeczność naszej placówki powitała Księdza Biskupa przy dźwiękach pieśni „Bądź pozdrowiony gościu nasz…” Słowa powitania oraz podziękowania za obecność wśród nas złożyły Panie Dyrektorki Przedszkola oraz Żłobka. Również przedstawicielki Rad Rodziców obydwu placówek w ciepłych słowach powitały czcigodnego Gościa. Nie zabrakło również powitania oraz występu naszych wychowanków. Księdza Biskupa zachwyciła wyśpiewana przez wszystkich piosenka „Pełna chata” oraz taniec „Polka” w wykonaniu najstarszych przedszkolaków. Występ dla Biskupa uświetniła również gra na klarnecie w wykonaniu Pana Michała Soszki - nauczyciela rytmiki w naszych placówkach. Biskup okazał się bardzo szczerym i otwartym kapłanem. Skierował wiele ciepłych słów do dzieci, a także nie omieszkał zapytać o ich wrażenia związane z pobytem w przedszkolu. W krótkich rozmowach dowiedział się co dzieci lubią najbardziej, jak czują się w przedszkolu i w co lubią się bawić. Nasz dostojny Gość odwiedził również grupy żłobkowe. I tu okazało się, że jego osoba jest niezwykle przyjazna dziecku. Ksiądz Biskup „przybił piątkę” maluchom, zaśpiewał z najmłodszymi kołysankę oraz zatańczył z nimi ulubiony taniec „Boogie-woogie”. Nie zabrakło również ciepłych słów oraz błogosławieństwa dzieci. Ostatnim punktem wizyty było wspólne spotkanie pracowników z czcigodnym Gościem.
Te niecodzienne odwiedziny na długo zapadną w naszej pamięci. Zarówno rodzice, jak i pracownicy zapewnili księdza Biskupa, iż będą dbać o rozwój duchowy naszych dzieci w myśl słów świętego Jana Pawła II „Dzieci są wiosną rodziny i społeczeństwa, nadzieją, która ciągle kwitnie, przyszłością, która bez przerwy się otwiera.” Błogosławieństwo Księdza Biskupa umocniło każdego z nas, a jego wizyta zapisana został nie tylko na kartach kroniki Żłobka i Przedszkola, ale również w sercach całej społeczności naszej placówki. Dziękujemy za ten czas spędzony w radosnej atmosferze oraz serdeczne słowa, które dodały nam otuchy w codziennej pracy. Życzymy Księdzu Biskupowi wielu tak radosnych chwil w Jego drodze kapłańskiej.


Dodatkowe informacje na stronie www.podlasie24.pl


Dzień Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu

14 października 2015 roku
w naszym przedszkolu odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość tą przygotowały dzieci z grupy „Misie” i „Wiewiórki”. W tym dniu przybyli do Nas wspaniali goście - panie emerytki, które pracowały w naszym przedszkolu. Nasi wychowankowie zaprezentowali się najlepiej jak umieli - nie zabrakło wierszy, piosenek oraz tańca. Po prezentacji dzieci  głos zabrała Pani Dyrektor, która w imieniu własnym złożyła wszystkim zebranym życzenia z okazji DEN, do tych życzeń dołączyli się rodzice. Na zakończenie każdy z zaproszonych gości otrzymał mały upominek wykonany własnoręcznie przez dzieci. Ten wspaniały dzień na długo pozostanie nam w pamięci.


Cała Polska czyta dzieciom

WSZYSCY CHCEMY, ABY NASZE DZIECI WYROSŁY NA MĄDRYCH, DOBRYCH I SZCZĘŚLIWYCH LUDZI. JEST NA TO SPOSÓB – CZYTAJMY DZIECIOM!


Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat, odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika.

Cała Polska czyta dzieciom to
– kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”,  mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych. Poprzez nadawanie spotów reklamowych w mediach i inne działania promocyjne, edukacyjne i organizacyjne, Fundacja przekonuje, że czytanie dziecku dla przyjemności – 20 minut dziennie. Codziennie! – jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją. Kampania „Cała Polska czyta dzieciom”  zachęca rodziców, wychowawców i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej 20-minutowego czytania dzieciom. Jednocześnie, Fundacja przypomina o potrzebie kontrolowania ilości i jakości programów telewizyjnych oraz gier komputerowych, które w życiu przeciętnego współczesnego dziecka zajmują więcej czasu niż szkoła
Jeśli chcemy, by dzieci wyrosły na wykształconych, kulturalnych, mądrych i dobrych ludzi wychowujmy je w miłości do książek, codziennie czytając im dla przyjemności: w domu, w przedszkolu i w szkole. O przyszłości naszego kraju zadecyduje poziom ludzi, których wychowujemy dziś.
Nasze przedszkole należy do klubu czytających przedszkoli
i realizuje program „Cała Polska czyta dzieciom” we wszystkich grupach wiekowych.  W ramach programu organizujemy wystawy książek w poszczególnych grupach (kąciki książkowe, tematyczne). Większość pozycji pochodzi z licznych zbiorów własnych przedszkola , nieustannie poszerzanych.
Bardzo miłym zwyczajem, propagowanym przez Panią Dyrektor jest obdarowywania dzieci książeczką w dniu jego urodzin lub imienin. W ramach cyklu spotkań pt.: ,,Cała Polska Czyta Dzieciom’’, rodzice , dziadkowie, rodzeństwo, absolwenci przedszkola oraz osoby znane w środowisku lokalnym przychodzą do przedszkola, czytają dzieciom ulubione bajki. . Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do włączenia się do Naszych działań przez cały rok szkolny.


Koncert „Dzieci Ojcu Świętemu”

9 października 2015
roku jak co roku w ramach Dnia Papieskiego nasze przedszkolaki wzięły udział w koncercie "Dzieci Ojcu Świętemu". Tego dnia na deskach sceny Sokołowskiego Ośrodka Kultury dzieci z grupy „Wiewiórki” z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały utwór „Kochamy Cię Janie Pawle II” oraz wspólnie z dziećmi z grupy „Misie" zatańczyły „Polkę”. Dzień Papieski dla dzieci był dniem wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, który kochał i obdarzał je szczególną troską, poświęcał im wiele uwagi. Po koncercie dzieci udały się pod pomnik Jana Pawła II, aby w imieniu swoim, rodziców oraz wszystkich pracowników przedszkola oddać hołd Wielkiemu Polakowi. Pod pomnikiem złożyły kwiaty i zapaliły znicze.

Występ dzieci - FILM


Spotkanie z policjantem w "Wiewiórkach"

Wrzesień jest miesiącem, w którym przedszkolaki z naszego przedszkola poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa w przedszkolu, jak i poza nim. Jednak prawdziwym autorytetem dzieci w tej dziedzinie jest pan policjant.
We wtorek 29 września 2015 roku
dzieci z grupy "Wiewiórki" odwiedził pan policjant z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim, a zarazem rodzic jednego z naszych wychowanków. Pan Marcin m. in. przypomniał dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz o wzmożonej ostrożności w kontakcie z osobą obcą. Pokazał przedszkolakom jak ochronić się przed atakującym psem stosując pozycję "żółwia". Podczas spotkania dzieci dowiedziały się również jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta oraz wykazały się znajomością numerów alarmowych i umiejętnością wezwania pomocy. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia jakim dysponuje policja w swojej codziennej pracy.
Na zakończenie pan policjant wręczył przedszkolakom upominki. Dzieci podziękowały panu Marcinowi za dobre rady oraz wręczyły prezent.
Serdecznie dziękujemy panu policjantowi, że znalazł czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami. Zapraszamy częściej do naszego przedszkola!Na skrzyżowaniu – spotkanie z policjantami

23 września 2015 roku
w trosce o bezpieczeństwo przedszkolaków odbyło się spotkanie dzieci z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci na drogach. Panowie policjanci przypomnieli o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze, o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię oraz o konieczności noszenia elementów odblaskowych. Zajęcia na temat bezpieczeństwa odbyły się na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i ul. ks. Bosco. Przedszkolaki pod okiem mundurowych poznały zasady poruszania się po przejściu dla pieszych. Dzieci z przechodzeniem przez jezdnię radziły sobie doskonale. Obejrzały także pokaz kierowania ruchem drogowym przez panów policjantów oraz zapoznały się z wyposażeniem jakim dysponuje policja w swojej codziennej pracy. Tego typu działania mają na celu wyrobienie wśród dzieci właściwych nawyków zachowania oraz uświadomienie, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do przedszkola. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom policji za wspaniałą współpracę i uatrakcyjnienie zdobywania wiedzy przez dzieci na temat ruchu drogowego oraz wykazanie troski o zachowanie bezpieczeństwa dzieci.


Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
ustanowiony został przez Sejm w 2013 roku, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dziecka. Dzień ten obchodzony jest 20 września i jest świętem popularyzującym idee wychowania przedszkolnego. W naszym przedszkolu już na stałe został wpisany w harmonogram imprez przedszkolnych i obchodzony jest bardzo hucznie i radośnie. W tym roku święto wypadło w niedzielę, w związku z tym obchodziliśmy go 22 września. Tego dnia dzieci oraz pracownicy przedszkola ubrali się w stosowne kolory, które podkreślały przynależność do poszczególnych grup wiekowych. Grupa maluszków Muchomorki prezentowała się w białych strojach i muchomorkowych czapeczkach, czerwono było w drugiej grupie maluszków w Biedroneczkach. Na pomarańczowo ubrały się Misie, niebiesko było w Smerfach i Krasnalach. Kubusie prezentowały się w czerwonych kubraczkach, a różne odcienie zieleni można było zobaczyć w Wiewiórkach. Przedszkolaki dumne były ze swojego wyglądu. Po śniadaniu w doskonałych humorach wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej. Po powitaniu przez panią dyrektor i przedstawieniu celu spotkania dzieci odśpiewały hymn przedszkolaka. W dalszej części odbywały się zabawy ruchowe i różnego rodzaju konkursy. Dzieci recytowały wierszyki o tym jak wspaniale jest być przedszkolakiem i śpiewały znane piosenki takie jak: "Jestem sobie przedszkolaczek", "Kolorowe kredki" czy "Przedszkole drugi dom". Po obiedzie zaś wykonywały prace plastyczne oraz słuchały ulubionych bajek. W naszym przedszkolu święto dzieci dostarczyło im wielu miłych wrażeń i na pewno będą je długo i ciepło wspominać.


Sprzątanie świata

18 września 2015 roku dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Sokołowie Podlaskim wzięły udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata". Tematem tegorocznej akcji jest "Wyprawa-poprawa". W ramach przedsięwzięcia dzieci chcą zwrócić uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami. Akcja zorganizowana była przez fundację "Nasza Ziemia" i Urząd Miasta w Sokołowie Podlaskim. Celem przedsięwzięcia "Sprzątanie świata'' jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie na rzecz ochrony środowiska. Przedszkolaki z uśmiechem sprzątały świat.Witamy serdecznie po wakacyjnej przerwie, po której pełni zapału ruszamy, by podejmować kolejne wyzwania. Dzieciom, ich rodzicom i opiekunom życzymy, by rok szkolny 2015/2016 obfitował w wiele pozytywnych chwil w naszym przedszkolu.

Kochane przedszkolaki!

Minął wakacji czas,
nasze przedszkole wita Was.
Na naukę i zabawę jest najwyższa pora,
wszystkie przedszkolaki nauczyciel woła.
Lalki w kącie już czekają,
klocki wszystkich Was wzywają.
A na półkach samochody,
już szykują się do drogi.
Lada dzień jest pierwszy września.
Wszyscy razem się spotkamy
i rok szkolny przywitamy!


Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci!Spotkanie adaptacyjne

26 sierpnia 2015 roku
odbyły się zajęcia adaptacyjne dla dzieci nowoprzyjętych do naszego przedszkola. Problematyka adaptacji dziecka w przedszkolu jest bardzo ważnym aspektem wychowawczym mającym ogromny wpływ na dalsze funkcjonowanie dziecka na kolejnych szczeblach edukacji oraz w jego dalszym życiu. Zawsze staramy się wspierać zarówno rodziców, jak i dzieci w pierwszych dniach pobytu w przedszkolu, a jednym z elementów ułatwiających proces adaptacji są zajęcia adaptacyjne. Na te zajęcia pani Dyrektor zaprosiła dzieci oraz rodziców już w czerwcu wraz z nauczycielkami, które będą pracowały z dziećmi 3-4 letnimi grupy "Muchomorki", "Biedronki" oraz "Krasnale". Nauczycielki przygotowały zabawy muzyczno-ruchowe. W zajęciach brali udział zarówno dzieci, jak i rodzice. Dzieci poznały jakże abstrakcyjne jak do tej pory pojęcie przedszkole, mogły poznać swoją salę, pobawić się zabawkami, poznać przyszłych kolegów i koleżanki, a rodzice nawiązali współpracę z placówką i nauczycielami oraz uzyskali podstawowe informacje związane z przyjściem dziecka do przedszkola. Życzymy Wam Rodzice dużo cierpliwości, odwagi, a Waszym pociechom samych radosnych chwil w naszym przedszkolu.


Bezpieczne wakacje- spotkanie z panem policjantem

Wakacje to czas wypoczynku oraz wesołych i ciekawych przygód dla dzieci. Dnia 19
czerwca 2015 roku gościliśmy w naszym przedszkolu funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim aspiranta sztabowego Dariusza Tomczuka. Pan policjant w czasie prezentacji multimedialnej połączonej z zabawą w pytania i odpowiedzi przybliżył dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas wyjazdów wakacyjnych , podczas spędzania wakacji nad wodą i w górach oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Oprócz tego dzieci utrwaliły również zasady bezpiecznego spędzania czasu w domu podczas nieobecności rodziców i podczas prac polowych wykonywanych na wsi. Przedszkolaki udowodniły, że posiadają szeroką wiedzę na temat bezpieczeństwa własnego i innych. Serdecznie dziękujemy panu policjantowi za przybycie oraz w miłej atmosferze przekazanie cennych rad i wskazówek.


Spotkanie ze strażakami

18 czerwca 2015 roku
wielkim czerwonym wozem zajechali do nas strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej "Cukrownia" z Sokołowa Podlaskiego. W trakcie tego spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Dzieci utrwaliły numery alarmowe  oraz obejrzały z bliska wóz strażacki i jego wyposażenie, niezbędne do gaszenia pożarów i akcji ratowniczych, m. in.sprzęt gaśniczy, strój strażaka, deska ortopedyczna, nożyce do cięcia blachy, sygnalizator bezruchu - dźwiękowe urządzenie ostrzegawcze pozwalające szybko odnaleźć poszkodowanego strażaka nawet w gęstym dymie, flara sygnalizacyjna w formie dysku, służąca do zabezpieczenia terenu akcji. Niebywałą atrakcją była możliwość przymierzenia przez dzieci hełmu strażackiego. Odbył się również pokaz obsługi węża strażackiego. Na zakończenie przedszkolaki podziękowały strażakom za ciekawe i pouczające spotkanie. To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci.


Wizyta przedszkolaków w Szkole Podstawowej nr 4

16 czerwca 2015 roku
dzieci z grupy „Wiewiórki” zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim na przedstawienie teatralne. Grupa teatralna „Mini – Kacperek” zaprezentowała przedstawienie pt. „Bajka nie z tej bajki”. Wśród aktorów mieliśmy okazję podziwiać naszych absolwentów. Swoje umiejętności w krótkim przedstawieniu zaprezentowali również uczniowie klasy zerowej i pierwszej. Przedszkolaki miały też okazję uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych w klasach I-III. Taka wizyta zapewne złagodzi stres sześciolatków związany z przekroczeniem progu szkolnego. Wszystkim przedszkolakom pobyt w szkole bardzo się podobał, pełni wrażeń wrócili do przedszkola. Dziękujemy Pani Dyrektor za zaproszenie oraz serdeczne przyjęcie w szkole.


Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Motylki, motyle i tyle"

17 czerwca 2015 roku
w Miejskim Przedszkolu nr 2 w Sokołowie Podlaskim dzieci z naszego przedszkola: Wiktoria Kobus, Julia Rozbicka i Maja Filipek  wraz z nauczycielkami uczestniczyły w uroczystym rozstrzygnięciu ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Motylki, motyle i tyle". Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań plastycznych, kreatywności oraz wyobraźni twórczej dzieci, uwrażliwianie na piękno przyrody, wyrażanie własnych emocji poprzez twórczość plastyczną, promowanie talentów plastycznych dzieci. Wyróżnione przedszkolaki otrzymały dyplomy i nagrody. Obejrzały część artystyczną. Gości podjęto słodkim poczęstunkiem. Radosne dzieci wróciły do swojej placówki.


Koncert muzyczny w przedszkolu

15 czerwca 2015 roku
w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 w Sokołowie Podlaskim pod dyrygenturą pana Michała Soszki - nauczyciela muzyki i rytmiki. Wśród muzyków wystąpili absolwenci naszego przedszkola: Piotr Wincenciak - skrzypce, Karolina Kowalik - gitara. W repertuarze koncertu była muzyka klasyczna i rozrywkowa. Przedszkolacy bardzo cieszyli się z przybycia tak wspaniałych muzyków, a swoją radość okazywali uśmiechem i gromkimi brawami. Naszym absolwentom życzymy sukcesów w dalszej karierze muzycznej i wspaniałych występów na wielkiej scenie.


Przedszkoliada na stadionie

16 czerwca 2015 roku
na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokołowie Podlaskim odbyła się VII edycja Przedszkoliady. W zawodach sportowych nasze przedszkole reprezentowało osiemnaścioro dzieci w wieku od czterech do sześciu lat. Dzieci startowały w konkurencjach takich jak: mini golf, przeciąganie liny, balonowy badminton, mini tor przeszkód, zabawa zespołowa z chustą, mega slalom, rzut woreczkiem do celu, a także skoki koordynacyjne na kwadratach. Dzieci wykazały się dużą aktywnością ruchową, chętnie brały udział w sportowych konkurencjach, ale przede wszystkim wspaniale się bawiły.


Wycieczka do Nowej Wsi Kosowskiej

11 czerwca 2015 roku
dzieci z grupy „Misie” i „Smerfy” wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego mieszczącego się w Nowej Wsi Kosowskiej. Wyprawa rozpoczęła się od zwiedzania gospodarstwa agroturystycznego, gdzie oglądaliśmy zwierzęta, które tam żyją i słuchaliśmy opowieści o zwyczajach tych zwierząt. Następnie zwiedzaliśmy karczmę biesiadną, jeździliśmy koniem w siodle, wozem taborowym w okolicznym plenerze. Jedliśmy pieczone kiełbaski, śpiewając przy akordeonie, bawiliśmy się na placu zabaw. Zadowoleni i szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola, gdzie oczekiwali na nas rodzice.


"Krasnale" w Nowej Wsi Kosowskiej

10 czerwca 2015 roku
dzieci z grupy ,,Krasnale” wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego położonego w Nowej Wsi Kosowskiej. Przedszkolaki obejrzały stadninę koni, zwierzęta znajdujące się w gospodarstwie, z zaciekawieniem przypatrywały się między innymi kozom i królikom. Dużą atrakcję stanowiła przejażdżka w siodle z asystą instruktora. Nasi podopieczni zwiedzali także okolicę wozem taborowym. Pobyt na wycieczce w gospodarstwie  uatrakcyjnił policjant  z Posterunku Policji w Kosowie Lackim, który opowiadał dzieciom o swojej pracy oraz zademonstrował akcesoria potrzebne policjantowi do codziennej pracy. Spotkanie z policjantem zostało uwiecznione na zdjęciu przy radiowozie policyjnym. Na zakończenie wycieczki odbył się grill,  z którego wyśmienicie smakowały pieczone kiełbaski. Dzieci radosne i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

"Biedronki" i "Muchomorki" w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. K.I. Gałczyńskiego

8 czerwca 2015 roku dzieci z grup "Biedronki" i "Muchomorki" miały możliwość obejrzenia Spektaklu pt. "Trzewiki Szczęścia" w wykonaniu grupy teatralnej "Wiraż" działającej przy Miejskiej Bibliotece. Grupa ta jest prowadzona przez p. Bożenę Mrozowską oraz pracowników biblioteki.
"Trzewiki szczęścia" to"bajka dla dzieci w 3 obrazach". Właściwie jest to bajka z morałem - o przygodach wesołego szewczyka Felka, który głowę ma nie od parady i nigdy nie traci dobrego humoru. On jeden wie, jak rozweselić znudzoną księżniczkę. Niezawodnym sposobem na odpędzenie smutków są tajemnicze trzewiki, które mają szczególną właściwość. Leczą z melancholii nie wtedy, gdy się je nosi, lecz kiedy się je zdejmuje. "Trzewiki szczęścia" Benedykta Hertza to zabawna opowieść o tym, że własne szczęście można docenić dopiero wtedy, kiedy zazna się odrobiny goryczy. Barwna scenografia, rekwizyty i stroje sprawiły, że publiczność przeniosła się na moment w baśniowy świat przeżywając razem z aktorami przygody bohaterów. Dziękujemy pani Dyrektor Hannie Lecyk za zaproszenie i za serdeczne przyjęcie. Aktorom wśród których byli również nasi absolwenci (Dominika i Ola Krejckant , Ola Krakowska i Klaudia Szczekutek) oraz pani Bożenie gratulujemy tak świetnego występu i życzymy dalszych sukcesów.


W niedzielę 06 czerwca 2015 roku w Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II odbył się Rodzinny Dzień Dziecka. Dzieci z naszego przedszkola również wzięły udział w tej uroczystości. Na scenie plenerowej w Parku im. M.K. Księcia Ogińskiego przedszkolaki z grupy „Muchomorki” zaprezentowały „Taniec Aniołów” do utworu muzycznego Johnny Pearson „Sleepy Shores” oraz opowieść ruchową „Motyle” do utworu Ennio Moricone. Doskonały występ oraz piękne stroje naszych artystów zostały nagrodzone gromkimi brawami.


Święto Rodzinne 2015 - FILM


"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
Janusz Korczak


1 czerwca 2015 roku w naszym przedszkolu odbył się Piknik Rodzinny. Uczestniczyły w nim całe rodziny naszych wychowanków. Obecnością zaszczycili nas również goście skarbnik Urzędu Miasta Sokołów Podlaski pani Grażyna Grądzka oraz sekretarz Urzędu Miasta pani Maria Truszkowska. Sprzyjająca pogoda wprawiła wszystkich uczestników w radosny nastrój. Na początek uroczystości pani dyrektor Jolanta Krysiak powitała wszystkich, złożyła serdeczne życzenia dzieciom i ich rodzicom oraz życzyła udanej zabawy. Następnie przepiękną grą na klarnecie w miły i radosny nastrój wprowadził nas pan Michał Soszka .W dalszej części imprezy w cudownym wykonaniu dzieci ze wszystkich grup zaprezentowały swoim rodzicom piosenki i tańce. Wyrażały w ten sposób jak ważnymi osobami w życiu są mama, tata, babcia, dziadek i rodzeństwo. Swoimi występami zauroczyły oglądającą publiczność. Na znak miłości i życzeń płynących prosto z serc wręczyły rodzicom niespodzianki. Na twarzach wielu rodziców widoczne było wzruszenie i duma ze swych pociech. Tego dnia przedszkolny plac zabaw zamienił się w wesołe miasteczko z wieloma atrakcjami. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia. Przygotowano mnóstwo smakołyków: przepyszny bigos , kiełbaski z grilla i ciasto. W naszym przedszkolu bardzo cenimy współpracę z rodzicami. Są oni partnerami w pracy wychowawczo-dydaktycznej. Niezmiernie ważna jest także integracja rodzin i społeczności przedszkolnej dlatego cieszy fakt, że rodzice z wielką energią włączyli się w przygotowanie pikniku. Na ogromną uwagę zasługuje scena przygotowana tuż przed piknikiem, która pozostanie do dyspozycji na kolejne lata. Wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym i pomocnym przy zorganizowaniu i przeprowadzeniu uroczystości składamy serdeczne podziękowania.
Dzień 2 czerwca upłynął już tylko na obchodach Światowego Dnia Dziecka. Obchodziliśmy go również w naszym ogrodzie przedszkolnym. Każda grupa skakała i figlowała do woli. Było radośnie, wesoło, głośno i bardzo ruchliwie, ale wszystkie głowy, kolana i ręce zadowolone i całe. Ogromną atrakcją okazały się przepyszne lody. Wszystkim dzieciom życzymy wszystkiego co najlepsze!

Dni Sokołowa Podlaskiego

W dniach 28-30 maja odbyły się Dni Sokołowa. My również uczestniczyliśmy w tych ważnych dla naszego miasta uroczystościach.
W sobotę 30 maja w Parku im. Księcia Ogińskiego w Sokołowie Podlaskim odbył się Koncert Finałowy podsumowujący Dni Sokołowa Podlaskiego oraz XIV Europejskie Nadbużańskie Spotkania Folklorystyczne. Tego dnia na scenie plenerowej wystąpiły nasze przedszkolaki prezentując taniec ludowy "polkę". Dzieci znakomicie poradziły sobie z tremą i niemałymi emocjami podczas występu przed tak liczną publicznością. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami. Przedszkolaki do występu przygotowywali: p. Michał Soszka i p. Katarzyna Żebrowska.
Z radością kibicowaliśmy również dzieciom z grupy Hip-Hop Dance Academy "Ponad Norme Crew", wśród których dostrzegliśmy naszych przedszkolaków.Gratulujemy naszym wychowankom odwagi i wspaniałych występów!


Wycieczka do Warszawy

27 maja 2015 roku dzieci z grupy "Wiewiórki" przybyły do przedszkola wcześniej niż zwykle, gdyż czekała ich wielka wyprawa. Po obfitym śniadaniu i czułym pożegnaniu rodziców wyruszyliśmy na wycieczkę do Warszawy. W czasie jazdy pani Ania - pilot Biura Podróży GLOB opowiadała dzieciom ciekawe historie i zwracała uwagę dzięci na mijane miejsca.
Pierwszym punktem wycieczki był Plac Zabaw "Jnca Play", gdzie czekało na dzieci wiele atrakcji m. im.: diabelski młyn, skacząca wieża, piracki statek, automaty do gier samochodowych i zręcznościowych, labirynt przeszkód ze zjeżdżalniami i piłeczkami.
Następnie przedszkolaki wyruszyły autokarem do ZOO po drodze podziwiając najciekawsze obiekty Warszawy. Podczas spaceru po ogrodzie zoologicznym dzieci zapoznały się z wieloma gatunkami zwierząt pochodzących z różnych rejonów świata. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród dzieci wiele emocji. Przedszkolakom szczególnie podobały się śmieszne małpki, olbrzymie słonie i wysokie żyrafy. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiedomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci dzieci. Uwieńczeniem wycieczki był posiłek w restauracji Mc Donald's.
Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i sprawiła mnóstwo radości. Serdecznie dziękujemy pani Ani, dzięki której wycieczka była dla nas wszystkich wspaniałą przygodą.


Spotkanie z policją

25 maja 2015 roku dzieci z grupy „Kubusie” odwiedzili funkcjonariusze policji: sierżant Dominika Rozbicka i aspirant Krzysztof Ciach. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach współpracy z Powiatową Komendą Policji w Sokołowie Podlaskim. Głównym założeniem spotkania było przybliżenie dzieciom wiedzy na temat pracy policjanta. Funkcjonariusze opowiedzieli dzieciom o swojej pracy zawodowej oraz o zachowaniu bezpieczeństwa podczas pobytu w domu, w przedszkolu i na drodze. Dzieci zostały uświadomione także jak bezpiecznie dotrzeć do przedszkola, w jaki sposób przechodzić przez jezdnię. Przypomniana została również ważna zasada podróżowania dziecka w foteliku samochodowym oraz noszenie przy odzieży elementów odblaskowych, które znacznie poprawiają widoczność na drodze. Miłym akcentem zakończenia spotkania było wręczenie dzieciom maskotek pancernika Gustawa i kolorowych książeczek.


"Jak Ksiądz Jan Bosco z młodzieżą, dla młodzieży" - konkurs plastyczny, fotograficzny i poetycki

24 maja 2015 roku odbył się Festyn Salezjański z okazji 200-lecia urodzin św. J.Bosco oraz 90-lecia pracy Salezjanów w Sokołowie Podl. Festyn zgromadził wielką ilość gości ,dzieci i młodzieży oraz mieszkańców miasta. Można było zjeść coś z grilla, napić się i wziąć udział w licznych konkurencjach sportowych. Odbyły się też pokazy taneczne. W trakcie festynu zostały ogłoszone wyniki Konkursów "Jak ksiądz Bosko z młodzieżą, dla młodzieży" i zostały rozdane nagrody. W konkursach wzięło udział ok. 50 osób głównie ze Szkoły Podstawowej i Przedszkoli. Nasze przedszkolaki również wzięły w nim udział i zajęły:

I miejsce – KLAUDIA RYBAK

III miejsce – LUIZKA WIERZBICKA

Wyróżnienie – MAJA KRZEMIENIEWSKA

Wyróżnienie – AMELKA NAZARCZUK


Naszym laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Również serdecznie gratulujemy Pani Ani Przesmyckiej-Krysiak wyróżnienia w konkursie fotograficznym.


"Metoda aktywnego słuchania muzyki według Batii Strauss" – szkolenie nauczycieli

Batii Strauss pochodzi z Izraela, Polskę odwiedziła w 1997 roku. Pragnęła przybliżyć dzieciom muzykę klasyczną i po wielu latach poszukiwań znalazła na to skuteczny sposób. Stworzyła metodę aktywnego słuchania muzyki. Dzieci słuchają utworu i wykonują proste ruchy rytmiczne siedząc albo ruchy taneczne według wskazówek nauczyciela. W przypadku dzieci młodszych, są to proste ruchy, ilustrujące krótkie opowiadanie związane z każdym utworem muzycznym. Metoda Batii Strauss daje dzieciom okazję uczestniczenia w utworze muzycznym, przeniknięcia do jego struktury, a w konsekwencji radosny i rozumny odbiór dzieła. Dzieci odczuwają i przeżywają radość wspólnoty tworzenia, dostępną, jakby się mogło wydawać, tylko artystom. Metoda aktywnego słuchania muzyki pozwala na swobodną zamianę ról, jakie mogą pełnić dzieci w danym utworze muzycznym, raz występując w roli wykonawcy, a za chwilę wcielając się w dyrygenta. Dzięki tej metodzie, kształcą swoją wyobraźnię dźwiękową. A utwór, mimo wielokrotnego słuchania nie traci na atrakcyjności.Słuchanie muzyki metodą Batii Strauss integruje różne formy aktywności: słuchanie, granie, tańczenie i śpiewanie z elementami pantomimy, dramy i różnych form plastycznych. Pozwala w sposób niewerbalny odkryć różne aspekty dzieła muzycznego: jego formę, tempo i rytm oraz dynamikę i barwę oraz w stosunkowo krótkim czasie osiągnąć cel zamierzony przez nauczyciela. Dzieci z wielkim zadowoleniem uczestniczą w tej formie zajęć. Poza walorami edukacji twórczej ma ona wielkie znaczenie w naturalnym kształceniu zrozumienia zasad współdziałania dla osiągnięcia wspólnego celu, przestrzegania ustalonych reguł, ról i koncentracji. Nawet bardzo żywe dzieci dobrze reagują na ten rodzaj zadania.
Metodę tę nauczycielki z naszego przedszkola miały okazję dokładnie poznać podczas warsztatów ,,Aktywność muzyczno-ruchowa na podstawie metody aktywnego słuchania muzyki wg Batti Strauss”, przeprowadzonych 22 i 23 maja 2015 roku przez panią Beatę Kubiak. Zdobytą wiedzę i umiejętności zapewne wykorzystamy w codziennych zajęciach oraz w przygotowanie różnego rodzaju uroczystości grupowych.

Zajęcia otwarte z rodzicami w grupie "Wiewiórki"

W wieku przedszkolnym u dzieci zaczyna się żywy i wielokierunkowy rozwój ruchowy. Dzieci są bardzo podatne na kształtowanie się nawyków niezbędnych dla zdrowia, właściwego rozwoju, sprawności fizycznej i zdolności ruchowych. W obecnych czasach zauważamy zmniejszanie się spontanicznego zapotrzebowania na wysiłek fizyczny, który jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Chcąc zwrócić uwagę rodziców na zaspokajanie potrzeby ruchu wśród przedszkolaków zorganizowane zostały zajęcia otwarte w grupie ,,Wiewiórki”. 20 maja 2015 roku pani Kasia i pani Beata zaprosiły do wspólnych zabaw sportowych rodziców swoich wychowanków. Podczas zajęć dzieci wraz z rodzicami, podzieleni na dwie drużyny brali udział w kilku konkurencjach sprawnościowych, w których ważna była nie tylko szybkość, ale i dokładność, siła czy wyobraźnia. Należy podkreślić, że nie tylko dzieci, ale i rodzice z wielkim zaangażowaniem brali udział w proponowanych zabawach: rzut do celu, bieg z ,,plecakiem”, ,,żuczki toczą kulę”, slalom w workach, ,,przejście przez kładkę”, przeciąganie liny czy sportowe kalambury. Wszystkie konkurencje podlegały ocenie sędziego, czyli naszej pani Dyrektor, która przydzielała punkty za wykonywane zadania. Zmagania sportowe zakończyły się satysfakcjonującym wynikiem dla obu drużyn - remisem. Na zakończenie przedszkolaki wspólnie z rodzicami odtańczyli taniec radości oraz wszyscy otrzymali medale. Takie zajęcia nie tylko rozwijają sprawność ruchową, integrują środowisko, ale i zachęcają dzieci i rodziców do aktywnego i zdrowego stylu życia. Zgodnie z przysłowiem „W zdrowym ciele zdrowy duch” już od najmłodszych lat należy w dzieciach zaszczepiać miłość do sportu, do ruchu w różnych formach, by mogły się dobrze rozwijać we wszystkich sferach życia. Dziękujemy rodzicom za stuprocentową frekwencję i wspaniałą wspólną zabawę!


Przegląd Małych Form Artystycznych Szkolnictwa Specjalnego

20 maja 2015 roku zostaliśmy zaproszeni przez nauczycieli i uczniów Szkoły Specjalnej im. Jana Pawła II na „PRZEGLĄD MAŁYCH FORM ARTYSTYCZNYCH SZKOLNICTWA SPECJALNEGO” do Sokołowskiego Ośrodka Kultury. W przeglądzie wzięły udział placówki oświatowe i ośrodki szkolno-wychowawcze z całego byłego siedleckiego województwa. Celem przedsięwzięcia była integracja środowisk szkolnictwa specjalnego, wymiana doświadczeń w zakresie działalności artystycznej. Z ogromnym zainteresowaniem nasze przedszkolaki obejrzały różne zaprezentowane formy twórczości artystycznej tj: taniec, teatr i piosenkę. Wzięły też udział we wspólnej zabawie. Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy, a Pani Marcie i Panu Grzegorzowi dziękujemy za wspaniałą atmosferę i klimat imprezy.


Wycieczka do banku

18 maja 2015 roku przedszkolaki z grupy „Smerfy” wybrały się na wycieczkę do Banku PBS w Sokołowie Podlaskim. Pracownica banku zapoznała dzieci z zasadami funkcjonowania tej instytucji oraz zapoznała je z pracą bankowców. W trakcie spotkania dzieci poznały podstawowe pojęcia jak: bank, oszczędzanie , kredyt, Salę Obsługi Klienta, działanie bankomatu. Pani Ula prowadząca spotkanie w ciekawy sposób zachęcała dzieci do oszczędzania w swoich domowych skarbonkach: dzieci poznały wierszyk o oszczędzaniu oraz obejrzały fragment bajki „Królik Bugs” – jak szybko można zyskać pieniądze a jednocześnie jak łatwo można je stracić Najwięcej emocji wzbudziła jednak liczarka do pieniędzy, na której przedszkolaki miały możliwość przeliczenia prawdziwych banknotów i monet oraz maszyna do sprawdzania fałszywych pieniędzy. Podczas spotkania panowała miła atmosfera a na wszystkie dzieci czekał słodki poczęstunek . Podczas podsumowania spotkania pracownica banku zadawała przedszkolakom pytania oraz zagadki, a za prawidłowe odpowiedzi każde dziecko dostało niespodziankę a przedszkole książeczkę do czytania „Językowe igraszki” Ryszarda Boczonia , której sponsorem jest PBK w Sokołowie Podlaskim. Myślimy, że warto już najmłodszych przedszkolaków wprowadzać w świat finansów, gdyż idea mądrego gospodarowania pieniędzmi zaowocuje w przyszłości trafnymi decyzjami finansowymi. Na zakończenie spotkania Przedszkolaki podziękowały za wycieczkę i wręczyły pracownikom banku upominek. Dzieci wróciły do przedszkola z balonami, pamiątkowymi dyplomami i drobnymi upominkami w ręku. Pani Monice Ambroziak - mamie Ani oraz Pani Urszuli Barszczewskiej dziękujemy za zorganizowanie wspaniałego spotkania i przygotowanie niespodzianek dla naszych milusińskich.

Zajęcia otwarte z rodzicami w grupie ,,Krasnale”

W piątek 15 maja 2015 roku o godz 10.00 odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami w grupie ,,Krasnale”. Tematem przewodnim była kolorowa majowa łąka. Rodzice mieli okazję wspólnie z dziećmi uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych i zabawach. Razem ze swoimi pociechami wykonali pracę plastyczną. Spotkanie uwieczniono na pamiątkowym zdjęciu.


Festiwal Kultury Harcerskiej

13 maja 2015 roku dzieci z grupy „Biedronki” i „Muchomorki” wybrały się do Sokołowskiego Ośrodka Kultury na Festiwal Kultury Harcerskiej: Festiwal Piosenki „Z Piosenką przez 100 lat” i Festiwal Teatrów. Organizatorem imprezy był Hufiec ZHP w Sokołowie Podlaskim. Z ogromną przyjemnością wysłuchaliśmy harcerskich i nie tylko piosenek w wykonaniu zuchów i harcerzy – grających przy tym na gitarach. Równie ciekawe były przedstawienia teatralne w wykonaniu dzieci i młodzieży. Z nieukrywaną radością wśród wykonawców zauważyliśmy absolwentów naszego przedszkola. Wszystkim serdecznie gratulujemy i składamy serdeczne życzenia z okazji jubileuszu 100-lecia ZHP w naszym mieście.


Przedszkolaki z wizytą w szkole

Fakt pójścia do szkoły stanowi bardzo ważny moment w życiu dziecka i to, w jakim stopniu dziecko poradzi sobie w nowej rzeczywistości zależy od stopnia jego dojrzałości szkolnej. Ważnym elementem dla maksymalnego złagodzenia stresu związanego z przekroczeniem progu szkoły jest nawiązanie i utrzymywanie kontaktów ze szkołą. Dlatego też 06 maja 2015 roku dzieci 5 i 6 letnie z grup „Muchomorki”, „Biedronki” i „Wiewiórki” odwiedziły Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Sokołowie Podlaskim. Dzieci przywitała Pani Dyrektor wraz z uczniami kl. 6. Następnie przedszkolaki obejrzały teatrzyk pt. „Cztery pory roku” w wykonaniu uczniów z koła teatralnego. Brały udział w zajęciach przygotowanych w bibliotece szkolnej. Dzieci zapoznały się z najważniejszymi pomieszczeniami szkoły. Zobaczyły, jak wyglądają sale lekcyjne, do których uczęszczają uczniowie klas I – III. Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych oraz usiąść w szkolnych „ławkach” i poczuć się jak prawdziwi uczniowie. Obejrzały salę gimnastyczną, szatnię. Miały również możliwość obejrzenia sali komputerowej. Wiele radości sprawiło dzieciom spotkanie z kolegami i koleżankami, którzy są absolwentami naszego przedszkola. Dzieci bardzo zadowolone, pełne wrażeń wróciły do przedszkola. Dziękujemy Pani Dyrektor oraz całej społeczności szkoły za zaproszenie oraz bardzo miłą i życzliwą atmosferę.


„Polak mały” – projekt edukacyjny

- Kto Ty jesteś?
- Polak mały.
- Jaki znak Twój?
- Orzeł biały…W kwietniu 2015 roku nasze przedszkole wzięło udział w projekcie edukacyjnym „Polskie symbole narodowe w przedszkolu i szkole” ogłoszonym przez IPN. Dzięki temu nasza placówka otrzymała bezpłatne egzemplarze gry „Polak mały”.
Jest to skuteczne narzędzie edukacyjne, stworzone z myślą o najmłodszych, by w ciekawy sposób uczyć dzieci polskich symboli narodowych oraz tekstu hymnu. Gra składa się z 48 kart przedstawiających tekst hymnu, a na rewersie herb Polski oraz instrukcji zawierającej różne warianty wykorzystania gry. „Polak Mały” ćwiczy spostrzegawczość i zapamiętywanie. Wspomniana gra powstała w ramach projektu „Historia w kolorach”.
Projekt IPN „Polskie symbole w przedszkolu i szkole”, wpisuje się w potrzebę kształcenia patriotycznego Polaków, realizuje także misję edukacyjną IPN.


Dzień Flagi w przedszkolu


Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej, jak co roku 30 kwietnia nasze przedszkole zorganizowało obchody Święta Flagi - jednego z młodszych świąt narodowych. 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi, dzień później Święto Konstytucji 3 Maja. W tym roku przypada 224 rocznica uchwalenia tego - jednego z najstarszych na świecie, dokumentu regulującego ustrój prawny państwa. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna. Na zajęciach przedszkolnych w salach dzieci poznały legendę o powstaniu państwa polskiego, utrwaliły wygląd flagi narodowej i godła Polski, zrozumiały, że hymn narodowy jest pieśnią wszystkich Polaków. Chętnie wykonywały prace plastyczno - techniczne, wśród których nie mogło zabraknąć tematów związanych z polskimi symbolami. Następnie odbył się uroczysty przemarsz ulicami naszego miasta - oczywiście z dumnie powiewającymi polskimi chorągiewkami pod Pomnik Czynu Niepodległościowego, aby złożyć kwiaty. Podczas przejścia ulicami miasta nasi wychowankowie obdarowali własnoręcznie wykonanymi flagami pracowników Urzędu Miasta w Sokołowie Podlaskim oraz przechodniów . Tego dnia dzieci w przedszkolu zabrały do domu chorągiewki , by przypomnieć dorosłym o Dniu Flagi i zachęcić ich do dekorowania domów biało-czerwonymi flagami oraz wzięcia udziału w uroczystych obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, na które zaprasza Burmistrz Miasta oraz Sokołowski Ośrodek Kultury.


Nasze przedszkolaki zajęły II miejsce w XVI Regionalnym Przeglądzie Amatorskich Zespołów Tanecznych w Borkach Wyrkach


29 kwietnia 2015 roku zespół taneczny „Roztańczone Sokoliki” z naszego przedszkola wytańczyły II miejsce w XVI Regionalnym Przeglądzie Amatorskich Zespołów Tanecznych w Borkach Wyrkach. Przedszkolaki wystąpiły w kategorii: taniec ludowy i pięknie zatańczyły polkę. W skład zespołu wchodziły następujące dzieci: Ania Suchożebrska, Maja Wrzyszcz, Matylda Onyś, Karolinka Rowicka, Martynka Leśko, Ania Iwańska, Zuzia Skonieczna, Dominka Hawryluk, Karol Rostkowski, Oskar Śledziński, Tomek Kondracki, Maciek Chmielewski, Mikołaj Sikora-Hudoń, Kuba Młynarczuk, Alan Wołosiak oraz Mateusz Przybyszewski. Przedszkolaki do występu przygotowywali: p. Michał Soszka i p. Katarzyna Żebrowska. Należy podkreślić, iż w przeglądzie startowało 16 przedszkolnych zespołów tanecznych z regionu. Występ naszych przedszkolaków to nie tylko zaprezentowanie twórczości tanecznej najmłodszych, ale również promocja naszego miasta na forum regionu. Serdecznie gratulujemy dzieciom i życzymy dalszych sukcesów.


28 kwietnia 2015 roku dzieci 5 i 6- letnie zostały zaproszone do SOK na interaktywny spektakl proekologiczny w wykonaniu aktorów teatru Kultureska. Spektakl ma charakter edukacyjno-wychowawczy. Uczy dzieci szacunku wobec przyrody i innych osób. Dzięki interaktywnej formie stanowi artystyczną lekcję, która poprzez wspólną zabawę realizuje założenia edukacji ekologicznej. Poszerza wiedzę o ekologii. Kształtuje umiejętności dbania o środowisko (głównie w zakresie segregacji śmieci), a także uwrażliwia na jego problemy. To przejmująca i szalenie wesoła historia o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę, a dbanie o przyrodę może uczynić każdego z nas bohaterem.


Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego konkursu dla nauczycieli na scenariusz gry terenowej

24 kwietnia 2015 roku w Miejskim Przedszkolu nr 5 odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu dla nauczycieli na scenariusz gry terenowej "W Stumilowym Lesie". Jego głównym celem było: dzielenie się ciekawymi pomysłami edukacyjnymi oraz przedstawienie potencjału twórczego nauczycieli wychowania przedszkolnego. Z naszej placówki do konkursu przystąpiły nauczycielki Wioletta Skorupka, Beata Drzewiecka oraz Urszula Ciach. Komisja konkursowa spośród dwudziestu nadesłanych prac wyłoniła najlepsze scenariusze. Z naszego przedszkola został wyróżniony scenariusz nauczycielki Beaty Drzewieckiej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, CD ze scenariuszami oraz słodki upominek.


Krasnale busem zwiedzają Sokołów

W piątek 24 kwietnia 2015 roku maluchy z grupy ,,Krasnale” poznawały swoje miasto Sokołów Podlaski podróżując busem. Dzieci przyglądały się jak wygląda zawód kierowcy dzięki uprzejmości jednego z rodziców, pana M. Pielecha, który jest kierowcą w firmie Stanmar. Wszystkim podopiecznym bardzo podobała się ta atrakcyjna wycieczka.


Spotkanie ze stomatologiem w „Wiewiórkach”

24 kwietnia 2015 roku odwiedziła nas mama Ani z grupy „Wiewiórki” – lekarz stomatolog. Celem wizyty było: eliminowanie zjawiska strachu przed stomatologiem, zachęcanie do systematycznego mycia zębów, regularnego odwiedzania dentysty oraz dostarczanie wiedzy na temat próchnicy i przyczyn jej powstawania. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały wiersza „Słoniowy ząb” Zbigniewa Lengrena oraz wierszyka o Leszku, wielkim niejadku, który jadł tylko czekoladę, a także oglądały rekwizyty (narzędzia stomatologiczne) przyniesione przez panią stomatolog. Dowiedziały się jak wygląda gabinet dentystyczny, co dzieje się z zębem, gdy zaczyna chorować, co trzeba robić, żeby mieć zdrowe zęby oraz jakie pokarmy i napoje szkodzą, a jakie wzmacniają zęby. Na koniec spotkania pani Joanna Iwańska podarowała dzieciom książeczki o tematyce stomatologicznej, które uczą dzieci prawidłowej higieny jamy ustnej i tłumaczą czym zajmuje się dentysta. Serdecznie dziękujemy pani stomatolog za wizytę i zapraszamy ponownie!


Wiewiórki w kręgielni

23 kwietnia 2015 roku dzieci z grupy „Wiewiórki” zostały zaproszone na 6 urodziny Oliwiera i Mai do kręgielni. Dzieci oprócz wspaniałego poczęstunku: pizzy, tortu i słodkości mogły zagrać w kręgle oraz poskakać na dmuchanym zamku. Serdecznie dziękujemy rodzicom Oliwiera i Mai za zaproszenie na tak wspaniałą uroczystość w imieniu wszystkich dzieci. Życzymy raz jeszcze w dniu tak pięknym i wspaniałym: moc uśmiechu i radości, szczęścia, zdrowia, pomyślności. Tego życzą Wam koleżanki i koledzy z grupy „Wiewiórki” oraz panie.


Święto Ziemi

Co roku 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Celem tego święta jest popularyzacja ekologii oraz uświadomienie dzieciom zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu i postępującą urbanizacją oraz kształtowanie u nich przekonania, że człowiek nie tylko niszczy przyrodę, ale może ją także uratować. Głównym przesłaniem tego dnia było zrozumienie szkodliwego oddziaływania odpadów na środowisko przyrodnicze, wzbogacenie słownictwa dziecka o nowe nazwy ekologiczne (recykling), uświadomienie korzyści z powtórnego zagospodarowania odpadów i tego, iż każde nasze działanie wywiera wpływ na otoczenie. W związku z tym dzieci ze wszystkich grup obchodziły to święto w odmienny sposób. Wykonały recykling odpadów, poznały również kolory pojemników potrzebnych do ich segregacji. Posprzątały plac wokół przedszkola i wykonały plakat o ochronie środowiska, a dzieci z grupy „Krasnale ”i „Muchomorki” zasadziły drzewka tui i świerku w ogrodzie przedszkolnym.


Spotkanie z ogrodnikiem

Biorąc udział w wiosennej Ogólnopolskiej Akcji "Akademia Zdrowego Przedszkolaka" w kwietniu w grupie „Smerfy” odbyło się spotkanie z ogrodnikiem. Dzięki zaproszonemu ekspertowi zostało poruszonych wiele ważnych aspektów dotyczących dbałości o zdrowy tryb życia, którego chcemy uczyć najmłodszych. Podczas spotkania połączonego z pokazem dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały, dowiadując się podstawowej wiedzy ogrodniczej np. jakie warzywa można samodzielnie uprawiać w ogródku, poznały potrzeby roślin i odpowiedniego ich pielęgnowania. Zaproszony ogrodnik odniósł się do kwestii nawożenia naturalnego i chemicznego oraz wpływu obydwu sposobów na zdrowie człowieka. Pod koniec spotkania ekspert zadał dzieciom pytania, sprawdzając co zapamiętały. Nasi wychowankowie znakomicie odpowiedzieli na wszystkie zadane pytania, a nagrodą za opanowanie zdobytej wiedzy oprócz oklasków było wręczenie każdemu dziecku odznaki „WZOROWEGO OGRODNIKA”.


Konkurs tańca "Tańczyć każdy może"

17 kwietnia 2015 roku w Miejskim Przedszkolu nr 3 w Sokołowie Podlaskim odbył się międzyprzedszkolny konkurs tańca "Tańczyć każdy może". Konkurs zorganizowały i poprowadziły nauczycielki Wioletta Skorupka i Urszula Ciach. Celem konkursu było popularyzowanie wśród dzieci tańca jako formy aktywności przejawiającej się w określonej formie ruchowej oraz prezentacja dziecięcej twórczości artystycznej w tańcu. Swoje talenty taneczne zaprezentowali mali artyści z czterech Miejskich Przedszkoli. Do konkursu przystąpiło Miejskie Przedszkole nr 2, Miejskie Przedszkole nr 3, Miejskie Przedszkole nr 4 Leśna Kraina, Miejskie Przedszkole nr 5 im. Kubusia Puchatka. Dzieci prezentowały różne formy taneczne. Był taniec połamaniec, europejski taniec,, Belgijka”, taniec hiszpański Paso Doble oraz balet ,,Dziadek do orzechów” do muzyki Piotra Czajkowskiego. W skład zespołu tanecznego naszego przedszkola wchodzili: Natalia Głowacz, Kalina Kowalczyk, Magda Koc, Marta Adamczuk, Wiktoria Mroczkowska oraz Tomek Kondracki. Do występu dzieci przygotowały p. Barbara Skłodowska oraz p. Alicja Złotkowska. W konkursowym Jury zasiedli specjaliści z dziedziny muzyki i tańca w osobach: przewodniczący pan Michał Soszka nauczyciel rytmiki, członkowie: pani Grażyna Grądzka Skarbnik Miasta Sokołów Podlaski, pan Kamil Zaliwski instruktor tańca w Sokołowskim Ośrodku Kultury, pani Katarzyna Wołosiak przedstawiciel Rady Rodziców naszego przedszkola oraz pani Beata Nowakowska-Sałata dyrektor Żłobka Miejskiego w Sokołowie Podlaskim. Rozstrzygnięcia konkursu Jury dokonało po obejrzeniu wszystkich zespołów tanecznych i postanowiło przyznać nagrody wszystkim występującym grupom ze względu na duży poziom artystycznych prezentacji zespołów tanecznych, pomysłowość i oryginalność układów oraz różnorodność stylów muzycznych i form tanecznych. Przewodniczący Jury pan Michał Soszka podsumowując obrady Komisji uzasadnił werdykt tym iż mali tancerze w swoich zespołach spełnili wszystkie kryteria oceny. Zaprezentowali wysokie artystyczne walory występu, dobre wyczucie rytmu, tańca, technikę wykonania, ciekawą choreografię układów i piękny wizerunek sceniczny. Konkurs okazał się pięknym widowiskiem dostarczającym cennych doświadczeń nauczycielom, widzom miłych wrażeń i bogatych przeżyć artystycznych. Na ręce dyrektorów przedszkoli przewodniczący wręczył przepiękne statuetki ,, Tańcząca para” ufundowane przez sponsora i pamiątkowe dyplomy. Dzieci zaś otrzymały atrakcyjne nagrody. Dziękujemy bardzo sponsorom za życzliwość i pomoc rzeczową. Wśród naszych sponsorów byli: państwo Paulina i Paulo Calandrini, pani Katarzyna Więzak, pani Agnieszka Tomaszewska ,pani Urszula Lejnert, Sokołowskie Zakłady Mięsne ,,Sokołów S.A”, Firma,, Stalfa”, Firma,, Robmar”, Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim. Emocje już za nami jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu ich opiekunom i do zobaczenia w kolejnej edycji.


INFORMACJA DLA RODZICÓW

Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 3 w Sokołowie Podlaskim informuje, iż rozpoczęła się rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2015/2016.
Postępowanie rekrutacyjne będzie trwało od 12.03.2015 r. do 17.04.2015 r. Składanie dokumentów od 12.03.2015 r. do 10.04.2015 r.
Wnioski można pobrać ze strony internetowej przedszkola lub w sekretariacie. Szczegółowe informacje w zakładce „Rekrutacja” lub w sekretariacie przedszkola.


W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi nasze przedszkolaki odwiedziły Urząd Miasta, aby osobiście złożyć życzenia Panu Burmistrzowi, Pani Skarbnik, Pani Sekretarz, Panu Naczelnikowi Wydziału Oświaty oraz wszystkim pracownikom Urzędu Miasta. Celem tej wizyty jest podtrzymywanie pięknych tradycji składania życzeń i wysyłania Kartek Świątecznych. Dzieci miały również okazję przyjrzeć się codziennej pracy w Urzędzie. Spotkaliśmy się z bardzo miłym przyjęciem ze strony Pana Burmistrza i pozostałych pracowników.

Zdrowych, pogodnych
Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie
rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego „Alleluja”.Wszystkim dzieciom, ich Rodzicom oraz zaprzyjaźnionym instytucjom
serdeczne życzenia wielkanocne składa
Dyrektor Jolanta Krysiak oraz Pracownicy Miejskiego Przedszkola nr 3Śniadanie Wielkanocne

W tradycję naszego przedszkola wpisało się Śniadanie Wielkanocne, przygotowane wspólnie przez dzieci i personel przedszkola. Spotkanie przy stole wielkanocnym pozwala pielęgnować świąteczne tradycje i przekazywać je z pokolenia na pokolenie po to, by święta były świętami, a piękne tradycje niezmienne pozostały.
Wszystkim uczestnikom śniadania wielkanocnego udzielił się miły, świąteczny nastrój: dzielenie się jajkiem i składanie życzeń, wykwintny smak bab wielkanocnych oraz pyszne kanapki wiosenne przygotowane przez nasze panie kucharki.
Niespodzianką dla dzieci były słodkie upominki od Wielkanocnego Zajączka. Ten dzień miał wyjątkowy charakter: dzieci śpiewały piosenki świąteczne i bawiły się w zabawy związane z tradycjami wielkanocnymi. Takie radosne przeżycia na długo pozostają w pamięci.


Zajęcia otwarte z rodzicami w grupie „Muchomorki”

„Pisanki, pisanki jajka malowane
Nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek
Pisanki, pisanki jajka kolorowe
Na nich malowane wzory pisankowe”


Pod takim hasłem 26 marca 2015 roku w grupie Muchomorki odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami. Celem zajęć było kultywowanie tradycji wielkanocnych, doskonalenie umiejętności współpracy, śmiałego wyrażania własnych myśli oraz rozwijanie poczucia estetyzmu i rozbudzanie wyobraźni Dzieci wspólnie z rodzicami wykonywały zadania, które przygotował dla nich zajączek: rozwiązywały zagadki związane ze Świętami Wielkanocnymi, odczytywały napisy, uczestniczyły w zabawie matematycznej i quizie, śpiewały piosenki i bawiły się przy muzyce. Przybył także zajączek z pełnym koszem słodyczy, którymi częstował dzieci i rodziców. Następnie wszyscy zabrali się do ozdabiania pisanek. Z ogromnym zaangażowaniem starali się wyczarować piękne i niepowtarzalne prace. Tak też się stało, pisanki wyszły przepiękne, każda inna. Stanowią barwną wystawę podziwianą przez wszystkie dzieci, rodziców i pracowników przedszkola. Na zajęciach panowała miła, radosna atmosfera świąteczna.. Rodzice poza obserwacją własnych pociech aktywnie włączyli się do wspólnego działania, tym samym sprawiając wiele radości dzieciom. Udział we wspólnych zabawach w przedszkolu pozwala rodzicom poznać wszelkie aspekty życia przedszkolnego, obserwować swoje dziecko podczas zajęć wśród rówieśników, poznać jego umiejętności i zasób wiadomości. Ta forma współpracy z rodzicami cieszy się dużą popularnością. Zachęcamy do udziału w tego typu zajęciach, bo cóż jest piękniejszego, jak uśmiech i zadowolenie dziecka, kiedy może w swoim przedszkolu być nie tylko z panią i kolegami, ale również z rodzicami. Na zakończenie zajęć, zgodnie z tradycją, wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia i podzielili się jajkiem. Na stole nie zabrakło również wielkanocnych babek i kolorowych kanapek. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za stu procentową frekwencję na zajęciach oraz za poświęcony czas.


Zajęcia otwarte z rodzicami w grupie „Kubusie”


Zajęcia otwarte to forma zajęć umożliwiająca rodzicom obserwowanie swojego dziecka w czasie zabaw i zajęć w grupie rówieśniczej. Rodzice mają możliwość zapoznania się z osiągnięciami swojej pociechy oraz jego zachowaniem w czasie zajęć dydaktycznych. Mogą również porównywać stopień rozwoju swojego dziecka z jego rówieśnikami. Zajęcia takie umożliwiają również zapoznanie się ze sposobem pracy nauczyciela danej grupy. 25 marca 2015 roku takie zajęcia odbyły się w grupie dzieci 3-letnich „Kubusie”. Temat zajęć brzmiał: „Jak się wiosna budziła?”. Główne cele: poznawanie charakterystycznych cech wiosny, wyrabianie umiejętności prawidłowego wypowiadania się na określony temat, wywoływanie przeżyć natury emocjonalnej i estetycznej, stwarzanie sytuacji sprzyjających aktywizowaniu mowy i myślenia, utrwalenie podstawowych kolorów, zapoznanie z mieszkańcami wiosennej łąki, rozwijanie wyobraźni i ekspresji plastycznej. Na zajęciach panowała miła i radosna atmosfera. Rodzice poza obserwacją własnych pociech włączyli się do zabaw ruchowych, wśród których był między innymi ,,Wiosenny taniec z gazetami”. Z ogromnym zaangażowaniem wykonywali również zespołowe prace plastyczne. Serdecznie dziękujemy rodzicom za poświęcony czas i stuprocentową obecność, mimo iż zajęcia odbywały się w godzinach ich pracy zawodowej. Liczymy na dalszą tak wspaniałą i owocną współpracę dla dobra naszych dzieci.


Spektakl teatralny pt. "Leśne śmieciuchy"

24 marca 2015 roku dzieci z naszego przedszkola obejrzały w SOK spektakl teatralny pt. "Leśne śmieciuchy". Główni bohaterowie przedstawienia to wyrzucone, zepsute sprzęty gospodarstwa domowego które, razem z chochlikiem Tosiem postanawiają rozprawić się ze Śmieciuchami, stworzeniami które bardzo lubią śmiecić. Zabawna, ekologiczna bajka z oryginalnymi bohaterami i niespotykaną scenografią była przesłaniem dbania o ochronę środowiska i czystość lasów. Dzieci doskonale się bawiły i mile spędziły czas.


Pożegnanie Zimy, powitanie Wiosny

Wiosna to czas radości, nadziei i budzącej się z zimowego snu przyrody. Z nadejścia wiosny cieszą się wszyscy, a najbardziej dzieci. Stęsknione ciepła i słońca dzieci z naszego przedszkola 20 marca 2015 roku przygotowały radosne powitanie wiosny. Uroczystość odbyła się w ogrodzie przedszkolnym, gdzie przedszkolaki powitały wiosnę wesołymi piosenkami przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych. Wszystkie dzieci wesoło bawiły się z Panią Wiosną: tańczyły, śpiewały, ochoczo rozwiązywały zagadki wiosenne - wykazując się wiedzą na temat pierwszych oznak wiosennych. Uroczystość powitania Wiosny okazała się bardzo udana. Mamy nadzieję, że wiosna zagości u nas na dobre.


Przedszkoliada na basenie

19 marca 2015 roku dzieci z grup: "Wiewiórki" (5-latki) oraz "Muchomorki" i "Biedronki" (6-latki) wzięły udział w sportowych zabawach na krytej pływalni w ramach VII edycji Przedszkoliady. Dzieci wykazały się dużą aktywnością ruchową, chętnie brały udział w sportowych konkurencjach wodnych, ale przede wszystkim wspaniale się bawiły w wodzie, co właśnie jest celem nadrzędnym Przedszkoliady.


Zajęcia otwarte w grupie "Biedronki"

W dniu 18 marca 2015 roku odbyło się zajęcie otwarte w grupie dzieci 5 i 6-letnich "Biedronki". Zajęcia otwarte to forma współpracy przedszkola z rodzicami, podczas której mają oni możliwość zapoznania się ze sposobami pracy nauczyciela i ich dzieci. Ale chyba najważniejsze jest stworzenie rodzicom możliwości śledzenia postępów własnego dziecka w zakresie osiągania sprawności: umysłowych, ruchowych, muzycznych i plastycznych. Taka forma daje bowiem możliwość obserwacji całej grupy dzieci w naturalnych warunkach przedszkola. Dzięki zajęciom otwartym rodzice mogą zaobserwować tempo rozwoju własnego dziecka i porównać jego umiejętności z tym, co prezentują rówieśnicy.
Tematem naszych zajęć było "Woda - źródłem życia". Cele zajęcia: poznanie roli wody jako niezbędnego składnika życia ludzi, roślin i zwierząt; kształcenie poczucia odpowiedzialności za stan czystości wód i obowiązku zachowania ich dla przyszłych pokoleń; rozbudzanie zainteresowań pięknem i bogactwem świata przyrodniczego; zachęcanie rodziców do wspólnej zabawy.
Tradycją naszego przedszkola stały się obchody Dnia Wody. Hasłem przewodnim naszego zajęcia była sentencja "Woda źródłem życia". Przedszkolaki, rodzice i panie ubrane na niebiesko wzięli udział w zabawach badawczych "Co pływa, co tonie?" Rozwiązały zagadki słowne i za pomocą pantomimy pokazały, do czego potrzebna nam woda. Badały właściwości wody i zachowanie się niektórych ciał w wodzie: sól, cukier, ryż, kasza. Dzięki historyjce obrazkowej poznały sposoby oszczędzania wody w życiu codziennym a oglądając plansze rzek, mórz i oceanów dowiedziały się, iż wody są wciąż zatruwane poprzez bezmyślne działania ludzi. Dzieci zaprezentowały inscenizację mówiącą o ogromnej roli wody w życiu ludzi, zwierząt i roślin, chętnie prezentowały się w zabawach ruchowych i muzycznych przy "Deszczowej piosence" i utworze "Nad pięknym, modrym Dunajem". Uwieńczeniem ich trudu była praca plastyczna "Portret chorej i zdrowej rzeki" wykonany różnorodną techniką. Rodzice z zapałem brali udział w działaniach dzieci za co jesteśmy im niezmiernie wdzięczne, zapraszając jednocześnie do dalszej współpracy.


„Kulinarne potyczki”– rodzinny konkurs kulinarny

Wiek przedszkolny to czas, w którym kształtują się preferencje smakowe oraz upodobania żywieniowe, które mogą w przyszłości odbić się negatywnie lub pozytywnie na zdrowiu naszych dzieci. Wiadomo przecież, że prawidłowe żywienie decyduje o zdrowiu dziecka i prawidłowym jego rozwoju, a racjonalne odżywianie ma bardzo duży wpływ na aktywność psychiczną, umysłową i ruchową dziecka .Nawyki żywieniowe należy wpajać dzieciom od najmłodszych lat. Nasze przedszkole dba o to i już od wielu lat podejmuje różnorodne działania promujące zdrowy styl życia.
Zabawy kulinarne należą do najbardziej ulubionych zajęć dzieci w przedszkolu. Wychodząc naprzeciw takim oczekiwaniom oraz dbając o zdrowie naszych wychowanków dnia 12.03.2015r. odbył się rodzinny konkurs kulinarny „Kulinarne potyczki’. Celem konkursu było: podniesienie poziomu wiedzy dzieci przedszkolnych dotyczącej racjonalnego odżywiania, zapoznanie ze znaczeniem zdrowej żywności, pobudzenie wyobraźni oraz prezentacja talentów kulinarnych, promowanie wartości rodziny w życiu dziecka. Uczestniczyli w nim rodzice i dzieci – czteroosobowe drużyny reprezentujące każdą grupę przedszkolną. Zadaniem drużyn było przygotowanie zdrowej potrawy (dania). Dania były oceniane przez komisję konkursową według określonych kryteriów: pomysłowość i kreatywność sporządzonych dań, walory smakowe potrawy, zgodność z celem konkursu – znaczenie zdrowej żywności w życiu dziecka, sposób podania, prezentacji potrawy, czystość i porządek na stanowisku po zakończeniu pracy, brak opóźnień w czasie pracy. W skład komisji konkursowej wchodzili Pani Grażyna Grądzka - Skarbnik Miasta Sokołów Podlaski, Pani Ewa Wyszomierska – główna kucharka naszego przedszkola, Pan Piotr Pawluk – rodzic. Natomiast przewodniczyła komisji Pani Jolanta Krysiak – Dyrektor naszego przedszkola. Zarówno rodzice jak i dzieci z ogromnym zaangażowaniem przygotowywali swoje potrawy. Dzieci kroiły warzywa i owoce, wyciskały sok. Chętnie opowiadali także o tym, co robią i o tym jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw przez każdego z nas. Na stole pojawiła się sałatka, zdrowe kanapki i babeczki z maki orkiszowej, kolorowy sok ze świeżych owoców i warzyw, szaszłyki owocowe w koszyczku z arbuza, roladki z kolorowych naleśników, myszki z jajek i biedronki z pomidorków koktajlowych oraz wielowarstwowy deser owocowy. Przygotowane potrawy mieniły się kolorami i zachwycały smakiem. Komisja konkursowa miała bardo trudne zadanie z wytypowaniem zwycięzcy, dlatego postanowiła przyznać wszystkim uczestnikom pierwsze miejsce. W nagrodę dzieci i rodzice otrzymali dyplomy, pamiątkowe statuetki, sok i świeże owoce w koszyczkach oraz drobne upominki. Organizatorzy I. Kucharek i B. Rosak skierowały również serdeczne podziękowania dla komisji. W świat owoców i warzyw wprowadziło nas przedstawieni teatralne „ Owoce i warzywa” oraz inscenizacja piosenki „Witaminki” w wykonaniu dzieci z grupy Muchomorki. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie i ogromne zaangażowanie. Wspólne przeżywanie takich chwil daje zarówno rodzicom jak i dzieciom wiele radości.


Przedszkolaki samodzielnie przygotowują śniadania

„Zrobię dzisiaj sam kanapki, smaczne, zdrowe, kolorowe” – takie wyzwanie podjęły przedszkolaki z grupy Muchomorki w poniedziałkowy poranek – 9. 03.2015r. Po starannym umyciu rąk, nałożeniu fartuszków i przygotowaniu produktów wszyscy z ochotą zabrali się do pracy. Dzieci poradziły sobie doskonale. Kanapki nie tylko były smaczne i zdrowe ale również pięknie ozdobione – mieniły się kolorami. Własnoręcznie wykonane kanapki bardzo dzieciom smakowały, nawet niejadki zjadły swoją porcję z apetytem. Były one ucztą nie tylko dla podniebienia, ale i dla oczu. Przygotowanie takich kanapek było lekcją zachęcającą do dbania o swoje zdrowie oraz świetną zabawą dla wszystkich dzieci. Zajęcia takie będą odbywały się we wszystkich grupach przedszkolnych.


8 marca - Dzień Kobiet

Dzień Kobiet w naszym przedszkolu nigdy nie był świętem schowanym do lamusa, mimo iż w Polsce na szeroką skalę obchodzony był do roku 1993.
Zawsze uczyłyśmy dzieci, że istnieje takie święto i warto w tym dniu zrobić coś miłego dla każdej kobiety – a jest ich wiele w naszym otoczeniu. Święto jest okazją do rozmowy z dziećmi na temat roli kobiet w ich życiu: mamusi, babci, siostry, koleżanki, pań z najbliższego otoczenia. W tym dniu w przedszkolu panował ciepły, pogodny i wesoły nastrój. To dzięki panom pracującym w naszym przedszkolu, przedstawicielom Rady Rodziców i chłopcom, którzy nie zapomnieli o koleżankach i paniach. Wszystkie otrzymałyśmy życzenia, kwiaty i słodkości. Chłopcy byli tego dnia uprzejmi i życzliwi dla pań i koleżanek z grupy. Dzień minął w miłej atmosferze. Dziękujemy kochani za życzenia, niespodzianki i promienny uśmiech. Warto obchodzić to święto.


Zakładamy zielony ogródek

Chcąc przyśpieszyć przyjście wiosny dzieci z grupy „Biedronki” i „Wiewiórki” postanowiły założyć w sali zielony ogródek. Zgromadziły potrzebne przybory: pojemniki, doniczki i drenaż (umożliwiający usunięcie nadmiaru wody), ziemię i nasiona. Przed przystąpieniem do pracy dzieci poznały nazwy wybranych roślin, kolejne etapy siania, sadzenia, przesadzania i warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie założyły hodowle kiełków, siały rzeżuchę, owies, żyto, pietruszkę oraz sadziły cebulę na szczypiorek. Zasadziły również fasolę i groch w celu przeprowadzenia doświadczenia polegającego na wyhodowaniu roślin na wilgotnej gazie umieszczonej na słoiku wypełnionym wodą. Posadziły również w ozdobnych doniczkach cebulki wiosennych kwiatów: hiacyntów, żonkili i tulipanów. Po zasianiu i podlaniu rośliny zostały umieszczone w kąciku przyrody, a dzieci mają za zadanie pamiętać o ich podlewaniu oraz obserwacji wzrostu. Kiedy wyrosną będą źródłem witamin na kanapkach.


Spotkanie z fryzjerką


3 marca 2015 roku grupę „Misie” odwiedziła mama Piotrusia pani Kasia Kłos, która jest z zawodu fryzjerką. Bardzo dokładnie opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca. Pokazała akcesoria, których używa się w zakładzie fryzjerskim. Zrobiła wszystkim dzieciom modne fryzury. Spotkanie zakończyło się degustacją pieczonych jabłek i pysznej szarlotki, którą upiekła mama Zosi pani Beata Świderska.
Bardzo dziękujemy pani Kasi i pani Beacie za poświęcony czas.


"W owocach siła, w owocach zdrowie. Każdy przedszkolak o tym ci powie"
Sałatka owocowa w wykonaniu "Wiewiórek"

2 marca 2015 roku
w naszym przedszkolu ponownie było przesmacznie, owocowo i kolorowo. Na zajęciach pyszną sałatkę owocową wykonały dzieci 5-letnie z gr. "Wiewiórki". Przeróżne owoce przyniosły dzieci z domu. Były to: banany, mandarynki, gruszki, jabłka, winogron oraz granat. Wszystkie dzieci miały uśmiechnięte buźki na widok smacznych owoców i ochoczo zabrały się do pracy. Najpierw dzieci wspólnie z panią Kasią posegregowały owoce, później je umyły i obrały, przygotowały naczynia potrzebne do zrobienia sałatki, rozdały deski do krojenia i nożyki i zabrały się do pracy. Sałatka udała się, była pyszna, kolorowa. Wszystkim bardzo smakowała! Samodzielne przygotowanie potrawy dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.


Wyciskamy sok


W związku z przystąpieniem przedszkola do Programu Agencji Rynku Rolnego "Owoce, warzywa" nasza placówka otrzymała jabłka.
Dzieci z grup: "Biedronki", "Muchomorki" i "Wiewiórki" własnoręcznie wyciskały soki z jabłek. Celem tych zajęć było propagowanie zdrowego żywienia i zachęcanie do spożywania owoców i warzyw w różnych postaciach. Zajęcia tego rodzaju sprawiły dzieciom wiele radości i satysfakcji.


Super zabawka- inna niż wszystkie rozstrzygnięcie konkursu wewnątrz przedszkolnego.

Dnia 24 lutego 2014 roku odbyło się w naszym przedszkolu rozstrzygnięcie konkursu „Super zabawka-inna niż wszystkie”. Celem konkursu było zrobienie zabawki z kartonu z użyciem materiałów pochodzących z odzysku.Karton jako materiał nadaje się doskonale do zabawy. Kartony to jedna z niewielu rzeczy,które można dostać w dzisiejszych czasach za darmo, w najbliższym sklepie.Kartonowe zabawki odwołują się do dziecięcej wyobraźni.Robiąc z dziećmi zabawki z kartonu, uczymy je kreatywności. Pokazujemy, że można zrobić coś z niczego i świetnie się przy tym bawić. Nie narzucają gotowych rozwiązań, są wykonane dość prosto. Ich naturalna krótkotrwałość uczy dzieci, że sekret tkwi w tworzeniu i zabawie, a nie w posiadaniu zabawki. Zabawa nie powinna polegać na posiadaniu czegoś. Nietrwałość powoduje, że zabawki wpisują się w nastrój danej chwili, tworzone są na poczekaniu. Dziś są, jutro ich nie ma. Nie gromadzimy, ale tworzymy nieustannie coś nowego. Jedne zastępowane nowymi, innymi. Zamiast trafić od razu na śmietnik kartony są ponownie wykorzystane.
Konkurs skierowany był do dzieci wszystkich grup ,ich wychowawców i rodziców. Wzbudził ogromne zainteresowanie wśród naszych milusińskich. Każda grupa podczas zajęć przygotowała zabawkę, a ponadto aż 25 prac dzieci skonstruowały z rodzicami w domu. Inwencji twórczej nie zabrakło, a prace okazały się ciekawe i zaskakujące pomysłowością. Znalazły .się piękne auta, wózek, pociąg, kuchenka dla lalek, robot, rakieta i wiele, wiele innych pięknych i ciekawych propozycji do wspaniałej zabawy. Wszystkie grupy i uczestnicy konkursu otrzymali nagrody a po wspólnej zabawie wszystkie dzieci zostały poczęstowane przez mamusie cukierkami i ciasteczkami. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy, a wszystkich rodziców zapraszamy do oglądania pokonkursowej wystawy.


Spotkanie z pielęgniarką

W piątek dzieci z grupy "Krasnale" odwiedziła pielęgniarka w ramach tematyki "Zawody naszych rodziców”. Opowiedziała o swojej pracy, pokazała przyrządy, których używa podczas zabiegów. Na koniec wizyty dzieci otrzymały naklejki "Dzielny pacjent”. Spotkanie uwieczniono na pamiątkowym zdjęciu, które znajduje się w galerii.


Przedszkoliada 2015


19 lutego 2015 roku w Gimnazjum nr 2 w Sokołowie podlaskim odbyła się VII edycja Sokołowskiej „Przedszkoliady”, którą zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokołowie Podlaskim. O godzinie 9.00 przedszkolaki wmaszerowały na halę sportową do wydzielonych sektorów w reprezentacyjnych koszulkach charakterystycznych dla każdego przedszkola, na których widniał numer i logo danej placówki. W zawodach sportowych uczestniczyło 14 przedszkoli z naszego miasta i powiatu sokołowskiego. Nasze przedszkole reprezentowane przez osiemnaścioro dzieci w wieku od 4 do 6 lat oraz panie: Katarzynę Żebrowską, Urszulę Ciach i Grażynę Woźniak znakomicie zaprezentowało się podczas zabaw i gier sportowych. W trakcie rozgrywanych konkurencji słychać było dopingujące okrzyki. Dodatkową atrakcją były „Koty”, które pomagały małym sportowcom w poszczególnych konkurencjach. Każdy z zawodników otrzymał dyplom i słodki upominek. Dobra zabawa oraz promocja sportu to główny cel odbywającej się co roku „Przedszkoliady”. Nasi przedszkolacy dobrze wiedzą jak ważny jest ruch dla ich zdrowia oraz rozwoju i z dużym zaangażowaniem uczestniczą w zawodach. Już czekamy na kolejny etap rozgrywek, który odbędzie się na krytej pływalni.

Spektakl "Zimowa wyprawa" w przedszkolu

18 lutego 2015 roku w naszym przedszkolu gościliśmy Grupę Teatralną ,,Kolej-Na”z Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Mały tygrysek i jego przyjaciele: dziewczynka o imieniu Marysia, królik, żabka i pomocnik Świętego Mikołaja zabrali dzieci w podróż pełną przygód i odkryć. Ten pełen radosnego oczekiwania spektakl przypomniał naszym małym widzom jak ważna jest przyjazń i skłonił do refleksji nad własnym postępowaniem. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy bohaterów, pomagały im i doradzały w dokonywaniu trafnych wyborów, a zabawne perypetie Tygryska nie pozwoliły się nudzić. Dziękujemy opiekunowi grupy pani Alicji Danielskiej i aktorom, wśród których byli nasi absolwenci, za piękny spektakl i życzymy dalszych sukcesów.


I miejsce w konkursie „Ekologia na co dzień”

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym „Ekologia na co dzień”. Organizatorem konkursu było stowarzyszenie tutaj-teraz. Celem konkursu był rozwój u uczestników świadomości ekologicznej oraz podniesienie wrażliwości na problemy dotyczące ekologii i ochrony środowiska, a także pobudzenie wyobraźni plastycznej i kreatywności oraz umożliwienie prezentacji uzdolnień na szerokim forum. Interpretacja tematu była dowolna i zależna od osoby wykonującej. Prace mogły być wykonane w dowolnej technice, jednak za szczególnie cenne będą uważane te, wykonane z materiałów pochodzących z odzysku oraz przy użyciu naturalnych materiałów, takich jak: kasze, nasiona, różnokolorowy piasek, liście, patyki itp.
Pomimo tych ograniczeń udział w konkursie wzięło aż 20 dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami i wychowawcami. Inwencji twórczej nie zabrakło, a prace okazały się ciekawe i zaskakujące pomysłowością. Tym bardziej ucieszył nas fakt, iż nagroda główna za prace indywidualne w kategorii przedszkola i zajęcie I miejsca przypadło naszej wychowance Klaudii Rybak z grupy „Biedronki” za pracę przestrzenną „Karmnik dla ptaków”.
Wręczenie nagród odbyło się 13 lutego 2015r. o godz. 18.30 w Galerii Kultura w Siedlcach, podczas otwarcia wystawy pokonkursowej oraz gali rozstrzygnięcia plebiscytu Kultury Siedleckiej „Kulturalne Wydarzenie Roku 2014”. Naszej laureatce serdecznie gratulujemy.


Bal Karnawałowy

Bal Karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. W dniu 12 lutego 2015 roku już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Sala karnawałowa wyglądała bajecznie i kolorowo, przystrojona kolorowymi maskami i balonami. Przedszkolaki świetnie się bawiły, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Oprócz tańców były też różne zabawy, konkursy i gry zręcznościowe poprowadzone przez nauczycielki w poszczególnych grupach. Upamiętniając te radosne chwile dzieci pozowały do zdjęć grupowych oraz spontanicznie podczas zabaw i tańców. Kiedy czas zabawy dobiegł końca wszystkie dzieci w nagrodę za wspaniałą zabawę, przepiękne przebrania oraz udział w konkursach zostały przez Panią Dyrektor obdarowane słodkimi niespodziankami. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Po powrocie do własnych sal czekała dzieci kolejna miła niespodzianka – nowe zabawki zakupione do każdej grupy przedszkolnej.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.Dzieci z grupy „Wiewiórki” w Miejskiej Bibliotece Publicznej

11 lutego 2015 roku dzieci 5-letnie z gr. „Wiewiórki” wybrały się do biblioteki na spektakl pt. „W Krainie Królowej Śniegu” w wykonaniu grupy teatralnej „Wiraż” prowadzonej przez p. Bożenę Mrozowską oraz pracowników biblioteki. Barwna scenografia, rekwizyty i stroje sprawiły, że publiczność przeniosła się na moment w baśniowy świat przeżywając razem z aktorami przygody bohaterów. Po spektaklu przedszkolaki szukały w gmachu biblioteki ukrywającej się Królowej Śniegu, cyganki, renifera oraz odbył się Bal Karnawałowy. Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się przy ulubionych przebojach wspólnie z bohaterami baśni.
Dziękujemy pani Dyrektor Hannie Lecyk za zaproszenie i za serdeczne przyjęcie, jak również za świetną zabawę. Aktorom oraz pani Bożenie gratulujemy tak świetnego występu i życzymy dalszych sukcesów.
Podsumowanie akcji „Góra Grosza 2014”


„Jeden grosz znaczy niewiele,
ale góra grosza jest największa na świecie!”Nasza placówka po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Celem tej akcji jest zebranie funduszy m. in. na następujące programy pomocy: pomoc dla zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, pomoc dla Domów dla Dzieci, a także uświadomienie dzieciom, że najdrobniejsze, wspólnie zebrane monety mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu można będzie pomóc najbardziej potrzebującym rówieśnikom w Polsce.
W czasie akcji trwającej dwa tygodnie został wywieszony w Kąciku dla rodziców plakat informujący o zbiórce oraz każda z grup postawiła skarbonki w widocznym miejscu w szatni oraz w holu. Po zakończeniu tej szlachetnej akcji dokonaliśmy podliczenia wszystkich zebranych monet. Ogółem zebraliśmy 17 535 monet o łącznej wartości 378 zł 49 gr.
2 lutego 2015 roku odbyło się podsumowanie XV edycji akcji „Góra Grosza”. Pani dyrektor przedszkola Jolanta Krysiak odczytała protokół zbiórki oraz serdecznie podziękowały wszystkim dzieciom z grup żłobkowych i z grup przedszkolnych, rodzicom oraz pracownikom za udział w akcji „Góra Grosza” wręczając podziękowania dla każdej grupy na ręce przedstawiciela. Przeprowadzeniem akcji w przedszkolu zajęły się panie nauczycielki: Katarzyna Żebrowska, Grażyna Woźniak, Urszula Ciach i Wioletta Skorupka. Organizatorem akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom”. Natomiast patronat nad akcją objął Minister Edukacji Narodowej.
Serdeczne dziękujemy wszystkim za udział w akcji „Góra Grosza”!


OGŁOSZENIE

W naszym przedszkolu odbędzie się bal karnawałowy dla dzieci:
- 11.02.2015 roku w grupach żłobkowych,
- 12.02.2015 roku w przedszkolu.
Prosimy rodziców o przygotowanie strojów dla dzieci.


„Do stajenki, do stajenki, gdzie leży maleńki. Do stajenki, do stajenki, gdzie maleńki Jezus” – tak 23. stycznia 2015 roku zaśpiewały dzieci z grupy Muchomorki na Spotkaniu Opłatkowym połączonym ze Świętem Babci i Dziadka.
Oglądając Misterium Narodzenia Pańskiego w wykonaniu przedszkolaków i ich rodziców, wszyscy poczuliśmy atmosferę minionych Świąt Bożego Narodzenia i na krótką chwilę przenieśliśmy się w ten magiczny czas. Doskonałym uzupełnieniem jasełek były przepięknie zaśpiewane pastorałki i kolędy oraz „Taniec Aniołów” w wykonaniu sześciolatków. Była to wspaniała okazja, by cała trzypokoleniowa rodzina zebrała się przy jednym stole, podzieliła opłatkiem i złożyła sobie życzenia. Wśród zaproszonych gości był ks. Henryk Woźnowski z parafii św. Jana Bosco w Sokołowie Podlaskim oraz ks. Mariusz Bartosiak, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.
Wszyscy zachwyceni byli umiejętnościami aktorskimi dzieci i rodziców, o czym świadczyły uśmiechnięte twarze i przyjazne pełne miłości spojrzenia. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie, poświęcony czas, pomoc w przygotowaniu strojów, wigilijnych potraw i wspaniały występ.


Oto zwiastuje wam radość wielką …
Gdy zajaśniała jutrzenka zbawienia,
wieść o narodzinach Dziecka
została ogłoszona jako radosna nowina:
,,Oto zwiastuję wam radość wielką
dziś w mieście Dawida narodził się wam
Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan”.


Źródłem tej wielkiej radości jest oczywiście
przyjście na świat Zbawiciela,
ale Boże Narodzenie objawiło również
głęboki sens każdych ludzkich narodzin
i ukazuje, że radość mesjańska jest
fundamentem i wypełnieniem tej radości
jaką przynosi każde dziecko przychodzące
na świat.


Jan Paweł II


Spotkanie opłatkowe połączone ze Świętem Babci i Dziadzia w naszym przedszkolu z udziałem rodziców, rodzeństwa i dziadków to już tradycja. W tym roku miały one miejsce w dniach od 8 do 15 stycznia we wszystkich grupach wiekowych. W nastrojowo udekorowanej Sali, w scenografii bożonarodzeniowej stajenki oraz przy brzmieniu kolęd, pastorałek i piosenek dzieci prezentowały swoje zdolności aktorskie oraz wokalne w montażach słowno – muzycznych. Przebrane za Świętą Rodzinę, królów, aniołków, pasterzy przedstawiali jasełka. Dzieci prezentowały się bardzo efektownie i z wielkim przejęciem występowały dla swojej publiczności. Mali aktorzy z wielkim zaangażowaniem odgrywali swoje role wkładając w nie całe swoje małe serduszka. Sprostali zadaniom, jakie postawiły im panie przygotowując scenariusz uroczystości. Goście zaś oklaskiwali ich gromkimi brawami. Wystawione jasełka wprawiły wszystkich w wyjątkowy nastrój. Były to chwilę kiedy można było na moment zwalniać tempa, problemy zawodowe prywatne odłożyć na bok i skupić się na tym co nas łączy a nie dzieli, co cieszy a nie smuci. W tej wyjątkowej atmosferze łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Dzieci obdarowywały swoich dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami, dziadkowie zaś dziękowali za wspaniałe występy, za miłe przyjęcie i nagradzali dzieci słodyczami. O tym wszystkim będą nam przypominały przez następny rok pamiątkowe zdjęcia.


„Kolędujmy Maluśkiemu”

13 stycznia 2015 roku dzieci z grupy „Muchomorki” reprezentowały nasze przedszkole na IV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Kolędujmy Maluśkiemu” w Miejskim Przedszkolu nr 2. Nasi wychowankowie zaprezentowali utwór „Do stajenki”. Piękny występ został nagrodzony gromkimi brawami oraz upominkami. Z okazji tego spotkania Pani Dyrektor otrzymała statuetkę anioła dla całej społeczności przedszkola. Dzieci przygotowały panie: Iwona Kucharek i Beata Rosak.

W dniu 07 stycznia 2015 roku najstarsza grupa żłobkowa „Motylki” wspaniale zaprezentowała przed rodzicami jasełka. Nasi mali artyści z przejęciem i zaangażowaniem wykonali kolędy i pastorałki. Rodzice z dumą patrzyli na swoje pociechy. Po występach nastąpiło połamanie opłatkiem, życzenia noworoczne oraz wspólny poczęstunek.


Podsumowanie uczestnictwa przedszkola w IV edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”

Nasze przedszkole już po raz czwarty brało udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”. Program ten stawia sobie za cel nauczenie jak największej grupy dzieci zasad higieny jamy ustnej.
W ramach realizacji założeń programu 30 września 2014 roku nasze Przedszkolaki przyczyniły się do pobicia Rekordu Guinnessa w największej liczbie osób myjących zęby w jednym czasie. Aż 139 dzieci w naszym przedszkolu brało udział w akcji. Każdy przedszkolak zaopatrzony był w szczoteczkę, pastę do zębów i kubeczek z wodą. Przez 2 minuty dzieci szczotkowały zęby. Zęby szczotkowało łącznie w całej Polsce 313 tys. 328 dzieci. Próba bicia rekordu zakończyła się sukcesem! Każde dziecko otrzymało pamiątkowy certyfikat, a przedszkole dyplom z podziękowaniem za udział w biciu Rekordu Guinnessa. Poprzedni rekord został ustanowiony w Indiach w 2007 roku i wówczas w akcję zaangażowało się 177 003 osoby.
Przedszkolaki uczestniczyły również w cyklu zajęć edukacyjnych przeprowadzonych przez nauczycielki we wszystkich grupach wiekowych. Inspiracją do zajęć były dostarczone scenariusze, materiały multimedialne, plansze edukacyjne. W zajęciach dzieciom towarzyszyli bohaterowie: Pastusie – Milky, Lilly, Billy oraz Zębuś, Szczotkuś, Robaczek Próchniaczek i Barney. Podczas zajęć dzieci uczyły się m. in. skąd się biorą zęby, jak prawidłowo szczotkować zęby, co należy jeść, by mieć zdrowe zęby, dlaczego należy chodzić do dentysty, obejrzały filmy edukacyjne, rozwiązywały zagadki oraz kolorowały obrazki z bohaterami. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymało „Kartę zdrowych ząbków”, gdzie wraz z rodzicami będzie kontrolować systematyczność dbania o swoje ząbki.
W programie również aktywnie uczestniczyli rodzice, którym przekazaliśmy broszury w celu mobilizacji ich do wspólnego działania, kontynuowania edukacji z zakresu dbania o higienę jamy ustnej w domu. Zachęcaliśmy rodziców także do wzięcia udziału w konkursie rodzinnym „Pokaż nam swoją Pastusiową Rodzinkę”.
Zdobyta przez dzieci wiedza przy wspierającej postawie rodziców oraz nauczycieli pozwoli im uniknąć poważnego problemu jakim jest próchnica.
Koordynatorki programu:
Katarzyna Żebrowska
Wioletta Skorupka
Beata Nowakowska-Sałata
Beata Drzewiecka


Podsumowanie akcji „Góra Grosza 2014”


„Jeden grosz znaczy niewiele,
ale góra grosza jest największa na świecie!”


Nasza placówka po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Celem tej akcji jest zebranie funduszy m. in. na następujące programy pomocy: pomoc dla zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, pomoc dla Domów dla Dzieci, a także uświadomienie dzieciom, że najdrobniejsze, wspólnie zebrane monety mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu można będzie pomóc najbardziej potrzebującym rówieśnikom w Polsce.
W czasie akcji trwającej dwa tygodnie został wywieszony w Kąciku dla rodziców plakat informujący o zbiórce oraz każda z grup postawiła skarbonki w widocznym miejscu w szatni oraz w holu. Po zakończeniu tej szlachetnej akcji dokonaliśmy podliczenia wszystkich zebranych monet. Ogółem zebraliśmy 17 535 monet o łącznej wartości 378 zł 49 gr.
2 lutego 2015 roku
odbyło się podsumowanie XV edycji akcji „Góra Grosza”. Pani dyrektor przedszkola Jolanta Krysiak odczytała protokół zbiórki oraz serdecznie podziękowały wszystkim dzieciom z grup żłobkowych i z grup przedszkolnych, rodzicom oraz pracownikom za udział w akcji „Góra Grosza” wręczając podziękowania dla każdej grupy na ręce przedstawiciela. Przeprowadzeniem akcji w przedszkolu zajęły się panie nauczycielki: Katarzyna Żebrowska, Grażyna Woźniak, Urszula Ciach i Wioletta Skorupka. Organizatorem akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom”. Natomiast patronat nad akcją objął Minister Edukacji Narodowej.
Serdeczne dziękujemy wszystkim za udział w akcji „Góra Grosza”!


Zapraszamy do obejrzenia filmiku - Spotkanie Opłatkowe w grupie Muchomorki


OGŁOSZENIE


W naszym przedszkolu odbędzie się bal karnawałowy dla dzieci
:
- 11.02.2015 r
oku w grupach żłobkowych,
- 12.02.2015 r
oku w przedszkolu.
Prosimy rodziców o przygotowanie strojów dla dzieci.    


„Do stajenki, do stajenki, gdzie leży maleńki. Do stajenki, do stajenki, gdzie maleńki Jezus” – tak 23. stycznia 2015 roku zaśpiewały dzieci z grupy Muchomorki na Spotkaniu Opłatkowym połączonym ze Świętem Babci i Dziadka.
Oglądając Misterium Narodzenia Pańskiego w wykonaniu przedszkolaków i ich rodziców, wszyscy poczuliśmy atmosferę minionych Świąt Bożego Narodzenia i na krótką chwilę przenieśliśmy się w ten magiczny czas. Doskonałym uzupełnieniem jasełek były przepięknie zaśpiewane pastorałki i kolędy oraz „Taniec Aniołów” w wykonaniu sześciolatków. Była to wspaniała okazja, by cała trzypokoleniowa rodzina zebrała się przy jednym stole, podzieliła opłatkiem i złożyła sobie życzenia. Wśród zaproszonych gości był ks. Henryk Woźnowski z parafii św. Jana Bosco w Sokołowie Podlaskim oraz ks. Mariusz Bartosiak, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.
Wszyscy zachwyceni byli umiejętnościami aktorskimi dzieci i rodziców, o czym świadczyły uśmiechnięte twarze i przyjazne pełne miłości spojrzenia. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie, poświęcony czas, pomoc w przygotowaniu strojów, wigilijnych potraw i wspaniały występ.

Dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronach www.podlasie24.pl / www.nwg.pl / www.sokolowpodl.plOto zwiastuje wam radość wielką
Gdy zajaśniała jutrzenka zbawienia,
wieść o narodzinach Dziecka
została ogłoszona jako radosna nowina:
,,Oto zwiastuję wam radość wielką
dziś w mieście Dawida narodził się wam
Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan”.


Źródłem tej wielkiej radości jest oczywiście
przyjście na świat Zbawiciela,
ale Boże Narodzenie objawiło również
głęboki sens każdych ludzkich narodzin
i ukazuje, że radość mesjańska jest
fundamentem i wypełnieniem tej radości
jaką przynosi każde dziecko przychodzące
na świat.


Jan Paweł IISpotkanie opłatkowe połączone ze Świętem Babci i Dziadzia w naszym przedszkolu z udziałem rodziców, rodzeństwa i dziadków to już tradycja. W tym roku miały one miejsce w dniach od 8 do 15 stycznia we wszystkich grupach wiekowych. W nastrojowo udekorowanej Sali, w scenografii  bożonarodzeniowej stajenki oraz przy brzmieniu kolęd, pastorałek i piosenek dzieci prezentowały swoje zdolności aktorskie oraz wokalne w montażach słowno – muzycznych. Przebrane za Świętą Rodzinę, królów, aniołków, pasterzy przedstawiali jasełka. Dzieci prezentowały się bardzo efektownie i z wielkim przejęciem występowały dla swojej publiczności. Mali aktorzy z wielkim zaangażowaniem odgrywali swoje role wkładając w nie całe swoje małe serduszka. Sprostali zadaniom, jakie postawiły im panie przygotowując scenariusz uroczystości. Goście zaś oklaskiwali ich gromkimi brawami. Wystawione jasełka wprawiły wszystkich w wyjątkowy nastrój. Były to chwilę kiedy można było na moment zwalniać tempa, problemy zawodowe prywatne odłożyć na bok i skupić się na tym co nas łączy a nie dzieli, co cieszy a nie smuci. W tej wyjątkowej atmosferze łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Dzieci obdarowywały swoich dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami, dziadkowie zaś dziękowali za wspaniałe występy, za miłe przyjęcie i nagradzali dzieci słodyczami. O tym wszystkim będą nam przypominały przez następny rok pamiątkowe zdjęcia.


„Kolędujmy Maluśkiemu”

13 stycznia 2015 roku
dzieci z grupy „Muchomorki” reprezentowały nasze przedszkole na IV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Kolędujmy Maluśkiemu” w Miejskim Przedszkolu nr 2. Nasi wychowankowie zaprezentowali utwór „Do stajenki”. Piękny występ został nagrodzony gromkimi brawami oraz upominkami. Z okazji tego spotkania Pani Dyrektor otrzymała statuetkę anioła dla całej społeczności przedszkola. Dzieci przygotowały panie: Iwona Kucharek i Beata Rosak.

W dniu 07 stycznia 2015 roku najstarsza grupa żłobkowa „Motylki” wspaniale zaprezentowała przed rodzicami jasełka. Nasi mali artyści z przejęciem i zaangażowaniem wykonali kolędy i pastorałki. Rodzice z dumą patrzyli na swoje pociechy. Po występach nastąpiło połamanie opłatkiem, życzenia noworoczne oraz wspólny poczęstunek.


Podsumowanie uczestnictwa przedszkola w IV edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”

Nasze przedszkole już po raz czwarty brało udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”
. Program ten stawia sobie za cel nauczenie jak największej grupy dzieci zasad higieny jamy ustnej.
W ramach realizacji założeń programu 30 września 2014 roku nasze Przedszkolaki przyczyniły się do pobicia Rekordu Guinnessa w największej liczbie osób myjących zęby w jednym czasie. Aż 139 dzieci w naszym przedszkolu brało udział w akcji. Każdy przedszkolak zaopatrzony był w szczoteczkę, pastę do zębów i kubeczek z wodą. Przez 2 minuty dzieci szczotkowały zęby. Zęby szczotkowało łącznie w całej Polsce 313 tys. 328 dzieci. Próba bicia rekordu zakończyła się sukcesem! Każde dziecko otrzymało pamiątkowy certyfikat, a przedszkole dyplom z podziękowaniem za udział w biciu Rekordu Guinnessa. Poprzedni rekord został ustanowiony w Indiach w 2007 roku i wówczas w akcję zaangażowało się 177 003 osoby.
Przedszkolaki uczestniczyły również w cyklu zajęć edukacyjnych przeprowadzonych przez nauczycielki we wszystkich grupach wiekowych. Inspiracją do zajęć były dostarczone scenariusze, materiały multimedialne, plansze edukacyjne. W zajęciach  dzieciom towarzyszyli bohaterowie: Pastusie – Milky, Lilly, Billy oraz Zębuś, Szczotkuś, Robaczek Próchniaczek i Barney. Podczas zajęć dzieci uczyły się m. in. skąd się biorą zęby, jak prawidłowo szczotkować zęby, co należy jeść, by mieć zdrowe zęby, dlaczego należy chodzić do dentysty, obejrzały filmy edukacyjne, rozwiązywały zagadki  oraz kolorowały obrazki z bohaterami. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymało „Kartę zdrowych ząbków”,  gdzie wraz z rodzicami będzie kontrolować systematyczność dbania o swoje ząbki.
W programie również aktywnie uczestniczyli rodzice, którym przekazaliśmy broszury w celu mobilizacji ich do wspólnego działania, kontynuowania edukacji z zakresu dbania o higienę jamy ustnej w domu. Zachęcaliśmy rodziców także do wzięcia udziału w konkursie rodzinnym „Pokaż nam swoją Pastusiową Rodzinkę”.
Zdobyta przez dzieci wiedza przy wspierającej postawie rodziców oraz nauczycieli pozwoli im uniknąć poważnego problemu jakim jest próchnica.

Koordynatorki programu:
Katarzyna Żebrowska
Wioletta Skorupka
Beata Nowakowska-Sałata
Beata DrzewieckaNiech cudowna moc
Wigilijnego Wieczoru
przyniesie spokój i radość.
Niech każda chwila
Świąt Bożego Narodzenia
żyje własnym pięknem,
a Nowy Rok 2015 obdarowuje Wszystkich
pomyślnością i szczęściem.


Wszystkim Rodzicom i Dzieciom najserdeczniejsze życzenia świąteczne składają Dyrektor Jolanta Krysiak oraz Pracownicy Miejskiego Przedszkola nr 3.Roztrzygnięcie konkursu „Moje wymarzone Święta”

FIRMA PSB- MRÓWKA ROBMAR zaprosiła wszystkie dzieci i ich rodziny do udziału w konkursie plastycznym „Moje wymarzone Święta”. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpiło w przedszkolu 12 grudnia br. Właściciel firmy Pan Robert Soszyński podziękował wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i piękne, pomysłowe i ciekawe prace. Następnie ogłosił wyniki konkursu. I tak:
I miejsce – Mateusz Okorski
II miejsce – Olaf Janiuk
II miejsce – Małgosia Stokowska

Wyróżnienia otrzymali: Fabrizio Fabi Calambrini, Jakub Gałecki, Karolina Rowicka, Dominika Hawryluk, Kornelia Zalewska, Daria Kosieradzka, Paulina Figaj, Maciej Stokowski.

Laureaci otrzymali dyplomy i indywidualne nagrody, które wręczał pan Robert wraz z gościem specjalnym Mrówką, która już nie po raz pierwszy gościła w naszym przedszkolu. Na ręce Pani Dyrektor  zostały wręczone upominki na rzecz przedszkola, a wszystkie dzieci otrzymały książeczki „Pracowity jak mrówka” i cukierki mrówki. Organizatorom konkursu serdecznie dziękujemy za zaproszenie do udziału w konkursie i bogate nagrody, a rodzicom przedszkolaków za pomoc w przygotowaniu bardzo oryginalnych prac. Jednocześnie informujemy, iż wszystkie prace stworzyły wspaniałą, świąteczną wystawę, którą można oglądać w Markecie Mrówka, do odwiedzenia której serdecznie zapraszamy.Opowieści Mikołajkowe

12 grudnia 2014 roku dzieci 4, 5 i 6-letnie udały się do Zespołu Szkół Nr 1
na spotkanie z uczniami z koła teatralnego. Dzieci miały okazję bawić się z elfami i Świętym Mikołajem. Wspólnie ubierały choinkę. Wysłuchały legendę o Święty Mikołaju. Zabawa zakończyła się pamiątkowymi zdjęciami.


Grudzień to czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. W naszym przedszkolu w grupie „Smerfy” w dniu 10 grudnia 2014 roku kultywowałyśmy staropolską tradycję ozdabiania choinki pierniczkami. Na ten dzień dzieci czekały z niecierpliwością. Gotowe, upieczone w różne wzory pierniki podarowała naszej grupie Pani Ładziak, która jest mamą naszego podopiecznego. Wraz z Panią Wołosiak oraz Panią Zalewską przygotowały kolorowe lukry oraz słodkie ozdoby. Po krótkim wstępie i przywitaniu gości piosenką o Mikołaju dzieci zostały zapoznane ze sposobem ozdabiania pierniczków, a następnie przystąpiły do fascynującego zajęcia, które sprawiło wszystkim dużo radości. Każda piernikowa bombka była inna i piękna. Miło nam było gościć również Panią Dyrektor, która z zaangażowaniem pomagała dzieciom w „piernikowym szaleństwie”. Po 2 dniach, kiedy lukier i ozdoby już wyschły dzieci samodzielnie ubrały choinkę w sali własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Dzieci i wychowawczynie z grupy „Smerfy” serdecznie dziękują rodzicom za pomoc wniesioną do grupy.


Mikołajki w przedszkolu

5 grudnia 2014 roku
nasze przedszkole odwiedził święty Mikołaj. Na spotkanie dzieci czekały z niecierpliwością. Przedszkolaki powitały gościa piosenką i wierszykiem. Nasz miły Gość obdarował wszystkie dzieci podarunkami. Wspólna zabawa z Mikołajem zakończyła się pamiątkowym zdjęciem.


„Jesteśmy Razem” - Poranek Operowy

4 grudnia 2014
roku odbyła się XIV edycja koncertu „Jesteśmy Razem” z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych organizowanego przez SOK i Powiatowe  Centrum Pomocy Rodzinie w  Sokołowie Podlaskim. Z tej okazji dzieci z grupy „Wiewiórki”, „Biedronki” oraz „Muchomorki” obejrzały spektakl w wykonaniu artystów Teatru Warszawskiej Opery Kameralnej pt. „PAPAGENO. Bajkę o zaczarowanym flecie" – widowisko muzyczne oparte na słynnej operze Wolfganga Amadeusza Mozarta "Czarodziejski flet". Dzieci miały możliwość zapoznania się z bohaterami słynnej opery w wykonaniu śpiewaków z towarzyszeniem zespołu kameralnego oraz narratorem opowiadającym treść opery w formie baśni. Przepiękne stroje artystów oraz efekty sceniczne wprawiały dzieci w zachwyt. Podczas spektaklu odbywały się również pokazy instrumentów. Narrator wchodził w bezpośrednie relacje z dziećmi, które bardzo chętnie włączały się do zabawy. Po zakończonym spektaklu artyści czekali na dzieci w holu SOK. Przedszkolaki mogły z nimi porozmawiać i zrobić pamiątkowe zdjęcia.


Mikołajkowe odwiedziny

3 grudnia 2014 roku
nasze przedszkole odwiedziły śnieżynki z Sokołowskiego Ośrodka Kultury, które serdecznie zaprosiły wszystkie dzieci wraz z rodzicami na Mikołajki w Kinie „SOKÓŁ”. Poinformowały, że w programie będą projekcje znakomitych bajek – „Gdzie jest Mikołaj” (2D) oraz „Piorun i magiczny dom” (3D) oraz że przed seansami małych kinomaniaków czeka wiele atrakcji,  niespodzianek i konkursów z nagrodami. Będzie też można wylosować „szczęśliwe miejsce” oraz  spotkać się Mikołajem. Odwiedziny śnieżynek były też doskonałą okazją do wspólnej zabawy oraz poczęstunku słodkimi cukierkami. Prezentowanie atrakcyjnej oferty Sokołowskiego Ośrodka Kultury w naszym przedszkolu to jedna z wielu form współpracy między naszymi placówkami.


Mikołajkowy koncert zespołu Limbos

Z okazji zbliżających się Mikołajek w naszym przedszkolu wystąpił zespół Limbos. Grupa muzyczna pod kierownictwem Wiesława Miadziółki „na żywo” wykonała utwory Antonio Vivaldiego „Cztery poru roku” i Henryka Wieniawskiego „Zimowy kujawiak”.  Przedszkolaki zachęcone przez prowadzącego koncert  pokazywały: padający śnieg, rytm kujawiaka i tykającego zegara, marzenia o prezentach. Wspólnie z wokalistą zespołu dzieci śpiewały refren znanych polskich utworów takich jak:  „Zimowy muzyczny zegar”, „ Sanna”, „Panna zielona” oraz przebój lata 2014 „Bo jak nie my, to kto”. Ciekawe prowadzenie koncertu i dobra komunikacja z dziećmi spotkały się z właściwym odbiorem małych słuchaczy.


Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Barwy jesieni”

2 grudnia 2014 roku
przedszkolaki z naszej placówki gościły w Miejskim Przedszkolu nr 2. Dzieci były na rozstrzygnięciu konkursu pt. ,,Barwy jesieni”, w którym 3 miejsce zdobył Kacper Gąszczak, a wyróżnienia: Barbara Opalińska, Gabriela Czerkas i Kalina Kowalczyk. Nagrodą były dyplomy i upominki. Atrakcją była część artystyczna w wykonaniu 5 i 6-latków z Miejskiego Przedszkola nr 2. Spotkanie umilił słodki poczęstunek i wspólna zabawa. Wydarzenie uwieczniono na pamiątkowym zdjęciu.


Andrzejki w przedszkolu

W czwartek 27 listopada 2014 roku
w Miejskim Przedszkolu nr 3 dzieci bawiły się na dyskotece andrzejkowej. Przedszkolaki z młodszych grup wiekowych 3 i 4-latki  uczestniczyły w quizach i konkursach. Starsze dzieci 5 i 6-latki poznawały wróżby i dawne ludowe zwyczaje. Była to zabawa połączona ze słodkim poczęstunkiem. Andrzejki dostarczyły dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.


Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25 listopada 2014 roku nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy, konkursy, quizy. Przedszkolaki wspólnie bawiły się i tańczyły z misiami przy piosenkach im poświęconych. Chętne dzieci rysowały, malowały lub lepiły portrety z plasteliny swojego ulubionego misia. Na zakończenie wszystkie dzieci pozowały do zdjęć grupowych ze swoimi ulubieńcami a na sali czekało na nich ulubione „Małe co nieco” od Misia.


Konkurs „Jestem czysty i samodzielny”

20 listopada 2014 roku
w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie wewnątrzprzedszkolnego konkursu „Jestem czysty i samodzielny”. Konkurs został zorganizowany w ramach projektu „Dobra adaptacja do przedszkola – sukcesem edukacji dziecka”. Głównym założeniem było kształtowanie umiejętności w zakresie prawidłowego  i samodzielnego ubierania się oraz wyrabianie nawyków higieniczno-kulturalnych. W konkursie wzięły udział dzieci 3-letnie z grupy „Kubusie” i „Krasnale”. Dzieci wykazały się dużą samodzielnością i zostały nagrodzone odznakami „Samodzielny przedszkolak”.


Akcja „Góra Grosza” w przedszkolu

Już po raz kolejny nasze przedszkole bierze udział w akcji „Góra Grosza” . Akcja trwa od 24 listopada do 5 grudnia 2014 roku. Główny cel  to zbiórka środków na  pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną oraz uświadomienie przedszkolakom, że najdrobniejsze, wspólnie zebrane monety mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu można będzie pomóc najbardziej potrzebującym rówieśnikom w Polsce. Patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Kochane przedszkolaki przynoście żółte grosiaki!!!Dzień Praw Dziecka w przedszkolu

20 listopada 2014 roku
w naszym przedszkolu, jak i w całej Polsce, obchodziliśmy po raz pierwszy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.
W grupach młodszych „Smerfy”, „Kubusie”, „Misie”
oraz „Krasnale” szczególnie w tym dniu przybliżyliśmy dzieciom postać Janusza Korczaka i jego oddanie dla dzieci. Po przeczytaniu fragmentu książki „Król Maciuś Pierwszy” nasi milusińscy mogli przebywać w zaczarowanym Królestwie Króla Maciusia. W każdej grupie był panujący Król Maciuś w pięknym królewskim ubraniu oraz jego świta, dzieci z różnych stron świata, a także bajkowe postacie. Miłościwie nam panujący Król Maciuś łaskawie zezwolił, aby ci wszyscy, którzy chcą zostać obywatelami dziecięcego państwa Maciusiowo, poddani zostali próbom, a to dlatego, że na Maciusiowianina nadaje się tylko ten, kto jest dobry, koleżeński, uczynny (chętnie pomaga innym), odważny, sprawny, uczciwy, kulturalny i wesoły. Przedszkolaki dzielnie wykonały wszystkie zadania zyskując status obywatela królestwa Króla Maciusia. Dzieci poznawały swoje prawa poprzez sprostanie różnorakich zadań stawianych im przez Króla Maciusia oraz zabawy integracyjne, taneczne, pląsy i śpiewy. Dzieci były zaciekawione tematem zajęcia i brały czynny udział we wszystkich zabawach. Młodsze dzieci w tym wyjątkowym dniu w szczególności poznały prawo do zabawy, prawo do wyrażania swoich uczuć oraz prawo do nauki poprzez zabawę.
Dzieci z grup starszych „Wiewiórki”, „Biedronki”, „Muchomorki”
wybrały się w podróż do Krainy Wyobraźni. Wróżka z krainy bajek zaczarowała wyobraźnią przedszkolaków, które przeniosły się w ten fantastyczny świat. Dzieci odwiedziły bajkowy świat: Królewny Śnieżki, Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosi, Calineczki i Trzech Małych Świnek. Każdy przedszkolak przebrany był za postać, która pomagała bohaterom bajek lub miała do wykonania pewne zadania. Krasnoludki zatańczyły z Królewna Śnieżką taniec małych skrzatów, ptaszki i zwierzęta domowe pomogły Kopciuszkowi przebierać groch od fasoli, Czerwony Kapturek razem z wilkiem pomogli leśnym zwierzętom przejść przez kładkę; Calineczka zatańczyła razem z kwiatkami na przepięknej łące. Budowniczy pomogli Trzem Małym Świnkom zbudować solidny dom. Jaś i Małgosia oraz sympatyczna czarownica poczęstowały wszystkie dzieci w przedszkolu pierniczkami. Podróż do krainy wyobraźni doskonale wpłynęła na rozwój inteligencji wizualno-przestrzennej, muzycznej i ruchowej starszych przedszkolaków. Wspólne zabawy zintegrowały dzieci z grup starszych. Takie działania nie tylko wspaniale rozwijają dziecięcą wyobraźnię, ale także przełamują bariery emocjonalne przed publicznymi występami.


Rozstrzygnięcie Miejskiego Konkursu „Mój ogródek”

14 listopada 2014 roku
w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się podsumowanie i ogłoszenie listy laureatów Konkursu Ekologiczno-Plastycznego „Mój Ogródek”. Organizatorem Konkursu było Miasto Sokołów Podlaski oraz Sokołowski Ośrodek Kultury, a sponsorem nagród był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Na konkurs wpłynęło 215 prac w trzech kategoriach, nagrodzono 9 prac, zaś 43 prace otrzymały wyróżnienie.
Bardzo nam miło, że  w kategorii wiekowej 5-6 lat drugą nagrodę zdobyła praca Zuzanny Rogozińskiej z grupy „Muchomorki”
, zaś wyróżnienia otrzymały:
- Marta Adamczuk grupa „Biedronki”,
- Dominika Hawryluk grupa „Wiewiórki”,
- Wiktoria Kaszuba  grupa „Biedronki”,
- Maja Krzemieniewska grupa „Muchomorki”,
- Agata Tyrola grupa „Muchomorki”.

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione dzieci otrzymały upominki i dyplomy, dyplom i nagrodę w postaci materiałów do zajęć plastycznych i ruchowych otrzymało Przedszkole.
Cieszy nas również fakt, że w kategoriach szkolnych wielu naszych absolwentów zostało nagrodzonych i wyróżnionych: Ola Dębska I nagroda w kategorii 7-9 lat i wyróżnienia w tej kategorii zdobyli Angelika Laskowska, Kinga Łukasiewicz, Klaudia Szczekutek.
Laureaci nagrody otrzymali z rąk pana Burmistrza Miasta  Bogusława Karakuli oraz Przewodniczącego Rady Miasta  pana Waldemara Hardeja.
Człowiek i natura stanowią nierozerwalny zawiązek oparty na harmonii, zrozumieniu i sztuce współistnienia. Gratulujemy umiejętności wyrażania bogactwa i piękna otaczającego nas środowiska oraz wrażliwości na niekorzystne zjawiska i przemiany powodowane postępem cywilizacyjnym, a także postawą człowieka.
Życzymy dalszych sukcesów oraz zachęcamy do rozwijania zainteresowań w dziedzinie ekologii i sztuki.


Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Mój dąb”

13 listopada 2014 roku w Miejskim Przedszkolu nr 4 Leśna Kraina miało miejsce uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Mój dąb”, którego organizatorem było Miejskie Przedszkole nr 4 Leśna Kraina i Nadleśnictwo Sokołów. Celem konkursu było wprowadzenie dzieci w świat wartości estetycznych i rozwijanie umiejętności – wypowiadanie się poprzez fotografię, propagowanie wśród dzieci zainteresowania przyrodą regionu. Uroczystość rozpoczęła część artystyczna, podczas której zaprezentowali się mali artyści z Leśnej Krainy. Wśród laureatów znalazły  się dzieci z naszego przedszkola. III miejsce zajęła Zosia Swiderska
lat 4, zaś wyróżnienia otrzymali: Mikołaj Małczuk lat 3, Michał Karwowski lat 3, Julka Romaniuk lat 6, Wiktoria Mroczkowska lat 6, Tomek Kondracki lat 6. Wszyscy laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk Burmistrza Miasta Sokołowa Podlaskiego Pana Bogusława Karakuli i Nadleśniczego Nadleśnictwa Sokołów Pana Roberta Płockiego. Pan Robert Płocki wręczył również gościom i dyrektorom przedszkoli  przepiękne albumy „Lasy Państwowe w  90 odsłonach”. Dzieciom, rodzicom i nauczycielkom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszej współpracy.Naród, który traci pamięć
przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi,
czasowo zajmujących dane terytorium.
Józef Piłsudski


11 listopada to dzień upamiętniający rocznicę odzyskania niepodległości naszego narodu. Jak co roku w naszym przedszkolu ten dzień był również obchodzony bardzo uroczyście.
7 listopada 2014
roku, tuż przed obchodami Święta Niepodległości w całym kraju, odświętnie ubrani trzymając w dłoniach biało – czerwone chorągiewki zgromadziliśmy się na akademii, podczas której społeczność przedszkolna poznała historię drogi do wolności państwa polskiego. Akademia rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Polski. Następnie dzieci z grup starszych przygotowały występ dla swoich młodszych kolegów i koleżanek. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Następnie dzieci w imieniu swoim, rodziców oraz pracowników przedszkola udały się pod Pomnik Czynu Niepodległościowego, aby złożyć wiązankę z biało – czerwonych kwiatów oraz zapalić znicze, oddając tym samym cześć żołnierzom poległym za wolność naszej Ojczyzny. Wszyscy poczuliśmy radość, wzruszenie i narodową jedność. Byliśmy, jesteśmy i będziemy Polakami. Wolność jest wartością bezcenną. Musimy ją pielęgnować, a idąc w przyszłość z dumą spoglądać w przeszłość i czerpać z niej siłę.


Kochana Mamusiu i kochany Tato będę przedszkolakiem, co powiecie na to?
Podczas pasowania złożę przyrzeczenie co uczyni z żaczka prawdziwego przedszkolaczka.


6 i 7 listopada 2014 roku
w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości ,,Pasowanie na przedszkolaka”. W uroczystościach wzięły udział dzieci i rodzice z grup Kubusie i Krasnale. Pasowanie na przedszkolaka to szczególnie ważne wydarzenie dla dzieci i moment, w którym maluchy stają się pełnoprawnymi przedszkolakami. Były to szczególne dni dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwsze publiczne występy przed licznie zgromadzoną publicznością. Uroczystości rozpoczynały się od programów artystycznych. Mali aktorzy pięknie śpiewali, recytowali wiersze i tańczyli. Złożyli również przysięgę, w której przyrzekały grzecznie się bawić, sprzątać po zabawie, pilnie się uczyć, nie grymasić, zjadać wszystko z talerzyka.
Swoje ślubowanie złożyli także rodzice. Ślubowali kochać swoje dzieci, słuchać tego co im dzieci mówią, dbać o nie i uważać na najcenniejsze dobro w życiu. Następnie pani dyrektor Jolanta Krysiak zaczarowanym ołówkiem, jak dobra wróżka, mianowała każde dziecko na przedszkolaka. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i upominki ufundowane przez rodziców. Były to radosne dni, pełne emocji i miłych wrażeń a wystrój sali, stroje dzieci i uroczysta atmosfera podkreślały doniosłość tych wydarzeń.


Miejski Konkurs Ekologiczno - Plastyczny „Mój Ogródek”

Dzieci 5 i 6-letnie z naszego przedszkola  wzięły udział w Miejskim konkursie plastycznym „Mój Ogródek”. Celem  konkursu jest ukazanie różnorodności biologicznej występującej w naszym otoczeniu (w naszych ogródkach). Konkurs daje możliwość rozszerzania wiedzy dotyczącej flory i fauny oraz ulepszania umiejętności plastycznych. Konkurs ma również na celu uwrażliwianie dzieci na piękno i bogactwo przyrody, pobudzenie wyobraźni poprzez stworzenie warunków dla rozwoju twórczości artystycznej oraz doskonalenie różnych technik plastycznych, a przez to także budowanie i kształtowanie postaw aktywnego działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Spośród naszych przedszkolaków w konkursie udział wzięli: z grupy „Wiewiórki” Małgorzata Hackemer, Dominika Hawryluk, Anna Iwańska, Daria Piwko, Karolina Rowicka, Zuzanna Skonieczna, Maja Wrzyszcz; z grupy „Biedronki”: Marta Adamczuk, Natalia Głowacz, Wiktoria Kaszuba, Kalina Kowalczyk, Wiktoria Mroczkowska, Bartosz Podniesiński, Klaudia Rybak oraz z grupy „Muchomorki”: Maja Krzemieniewska, Maja Leszczyńska, Amelia Nazarczuk, Zuzanna Rogozińska, Julia Romaniuk, Anna Skrzeczkowska, Agata Tyrola, Marcelina Żebrowska. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, życzymy powodzenia w konkursie i zdobycia jak największej ilości nagród.


Dzień Postaci z Bajek

Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem, zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni oraz pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt.
5 listopada 2014 roku
w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. W tym wyjątkowym dniu dzieci przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. We wszystkich grupach przedszkolaki wspaniale się bawiły, wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek, rozpoznawały bajkowe postacie oraz tytuły z jakich one pochodzą, segregowały rekwizyty, układały puzzle, bawiły się w teatr naśladując sposób poruszania i zachowania się wybranych postaci, jak też były twórcami własnych scenek teatralnych. Utożsamiając się z bohaterami bajek dzieci jakby uczestniczyły w ich przygodach, smutkach i radościach. Zabawa zakończyła się dyskoteką oraz słodkim poczęstunkiem. Ten dzień  sprawił naszym wychowankom bardzo wiele radości, miał przypomnieć wszystkim jak ważne są bajki i że warto do nich powracać.


Ogólnopolski program edukacyjny ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury” – VII edycja

Nasze przedszkole po raz kolejny przystąpiło do realizacji Programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Program ten to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu jest zachęcanie przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli do dbania o środowisko naturalne, a także o własne zdrowie. Udział w VII edycji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” polega na realizacji wybranych działań ekologicznych oraz scenariuszy zajęć, w wyniku czego przedszkolacy zdobywają i utrwalają wiadomości na temat zdrowego stylu życia i działań proekologicznych oraz stają się bardziej wrażliwi na piękno otaczającego nas środowiska. Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy, jak ją chronić. Dzięki specjalnie nagranym bajkom, najmłodsi mogą przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznają rośliny i zwierzęta, uczą się szacunku i ekologicznych zachowań: jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku. Wszystkie przedszkola, które zrealizują program według określonych zasad w okresie od 22 października 2014 roku do 30 czerwca 2015 roku, otrzymają zaszczytny Tytuł „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, potwierdzony Certyfikatem.


Spotkanie ze strażakami

W trosce o bezpieczeństwo naszych wychowanków 31
października 2014 roku w przedszkolu został przeprowadzony próbny alarm przeciwpożarowy. Cała akcja  przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie stopnia opanowania umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrożenia przez dzieci i pracowników przedszkola zgodnego z zasadami postępowania na wypadek pożaru i poruszania się w budynku drogami ewakuacyjnymi. Ćwiczenia przeciwpożarowe nadzorowane były przez strażaków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim. Po odwołaniu alarmu odbyło się spotkanie ze strażakami. Dzieci m. in. przypomniały numery alarmowe pod jakie trzeba dzwonić w sytuacjach zagrożenia i jakie przekazać informacje, aby uzyskać pomoc, a także miały możliwość zrobienia zdjęcia przy wozie strażackim.


„Każdy z nas dzisiaj
Dzień Zmarłych święci.
Ci, co odeszli
żyją w pamięci.
W ciszy, w milczeniu,
pamięć ich uczcimy.
Kładziemy kwiaty,
znicze palimy…”


Święto Zmarłych
to czas zadumy i refleksji. 29 października 2014 roku przedszkolaki z grupy „Muchomorki” i „Biedronki” wybrały się na cmentarz przy ul. Bartoszowej na groby żołnierzy poległych w czasie wojny. Zapaliły znicze i minutą ciszy uczciły ich pamięć. Natomiast 31 października dzieci 5-letnie z grupy „Wiewiórki” zapaliły znicze i wspólnie modliły się pod pomnikiem Jana Pawła II.


Dzień Marchewki w „Wiewiórkach”

29 października 2014 roku
dzieci 5-letnie obchodziły Dzień Marchewki. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo oraz przyniosły marchewki. Świętowanie rozpoczęło się od zabawy przy piosence „Urodziny marchewki”. Ten dzień obfitował w wiele zabaw i konkursów z marchewką w roli głównej. Dzieci m. in. odgadywały zagadki, rozpoznawały marchewkę po dotyku wśród innych owoców i warzyw, brały udział w zabawach zręcznościowych uczących współpracy „Kto pierwszy…”. Nie zabrakło również licznych rozmów o charakterze prozdrowotnym, które pokazały, jak wiele dzieci wiedzą na temat wartości odżywczych marchewki oraz wykorzystania jej w życiu codziennym. Po marchewkowych konkurencjach przyszedł czas na paradę w „marchewkowych” czapkach oraz wybór marchewkowej królowej, którą została Matylda oraz marchewkowego króla, którym został Kuba. Podsumowaniem wspaniałej zabawy był wspólny zdrowy poczęstunek sponsorowany przez Rodziców, którym serdecznie dziękujemy! Zajęcia te są częścią realizowanego w przedszkolu programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.


Wyjście do SOK na spektakl „Tajemnice niezwykłego miasta”

22 października 2014 roku
dzieci 5 i 6-letnie z grup: „Wiewiórki”, „Biedronki” oraz „Muchomorki” wybrały się do Sokołowskiego Ośrodka Kultury na show teatralno-ekologiczne pt. „Tajemnice niezwykłego miasta”. Głównym celem spektaklu było podnoszenie świadomości ekologicznej najmłodszych. Spektakl przeplatany był zabawami z udziałem publiczności. Podczas spektaklu, w łatwy i przystępny sposób, dzieci poznały zasady savoir-vivre, czyli dobrych manier m. in. mówienia dzień dobry, gdy się witamy, zakrywania buzi, gdy ziewamy, poznały znaczenie dyplomacji, czyli pokojowych sposobów rozwiązywania problemów, utrwaliły zasady zachowania się na drodze oraz segregowały śmieci do odpowiednio oznaczonych pojemników. Spektakl wystawili artyści z Krakowskiego Biura Promocji Kultury. Organizatorem ekologicznego show dla dzieci był Urząd Miasta w Sokołowie Podlaskim.


Zajęcia otwarte z Rodzicami w grupie "Smerfy"

21 października 2014 roku
w grupie "Smerfy" odbyły się zajęcia otwarte z czynnym udziałem rodziców pt. „Jesienna sałatka”. Dzieci przyniosły do przedszkola różne warzywa oraz owoce. Na początku wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na dwa zespoły: „owoce” i „warzywa” oraz otrzymali odpowiednie emblematy, a dzieci przypomniały jak należy zdrowo odżywiać się. Były też różne zabawy m.in. kalambury, przeliczanie i zabawa inscenizowana do piosenki „Sałatka jarzynowa”. Kulminacyjnym punktem zajęć było oczywiście wykonywanie sałatki owocowej oraz warzywnej. Przedszkolaki umyły ręce, założyły fartuszki oraz czapeczki i przystąpiły do pracy w grupach. Krojenie warzyw i owoców wszystkim sprawiało przyjemność. Dzieci z wielkim zaangażowaniem podeszły do tego zadania, obierały i kroiły owoce i warzywa, wrzucały je do salaterek, sprzątały z niewielką pomocą dorosłych. Na koniec była wielka degustacja, która sprawiła wszystkim dużo radości, a jej efektem końcowym było zjedzenie prawie w całości zarówno sałatki owocowe, jak i warzywnej . Spotkanie było okazją do dobrej zabawy, włączenia rodziców do aktywnej współpracy, a przede wszystkim utrwalenia nawyków zdrowego odżywiania. Dzieci z grupy „Smerfy” wiedzą, że owoce i warzywa są nie tylko smaczne, ale są także bogatym źródłem witamin.


Wewnątrzprzedszkolny konkurs „Moje bezpieczne wakacje”

17 października 2014 roku
w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie wewnątrzprzedszkolnego konkursu „Moje bezpieczne wakacje”, którego głównym celem  było zachęcenie do ekspresji artystycznej, wprowadzanie dzieci w świat wartości estetycznych oraz rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej. Konkurs adresowany był do dzieci 5 i 6-letnich. Za pięknie wykonane prace wszyscy uczestnicy otrzymali upominki oraz pamiątkowe dyplomy.


Przedszkolaki w Parku Edukacji Leśnej

15 października 2014 roku
dzieci z grup „Wiewiórki”,  „Biedronki” i „Muchomorki” udały się na wycieczkę do „Parku Edukacji Leśnej”, położonego przy siedzibie Nadleśnictwa Sokołów. Obiekt ten powstał z myślą o prowadzeniu w nim niezwykłych lekcji przyrody w formie gier i zabaw interaktywnych dla dzieci i młodzieży. Wizyta w „Parku Edukacji Leśnej” miała na celu przybliżenie dzieciom tematyki środowiska przyrodniczego lasu oraz rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i ekologicznych. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć różnorodność roślinności leśnej oraz rozpoznawać na podstawie zagadek mieszkańców lasu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też ,,Cymbały leśne”, na których każde dziecko miało okazję zagrać. Przedszkolaki obejrzały również „Galerię budek lęgowych”, gdzie mogły zgadnąć dla jakiego gatunku ptaków zostały one przeznaczone oraz rozpoznawały ukryte okazy przyrody za pomocą zmysłu dotyku. Dzięki uprzejmości pracowników Nadleśnictwa przedszkolaki miały też okazję spróbować kiełbasek pieczonych w ognisku. Smakowały wyśmienicie! Na zakończenie dzieci obejrzały film edukacyjny pt. „Dzik Ryjo”, który przybliżył im pracę leśniczego i uwrażliwił na potrzeby środowiska leśnego.
Pobyt w „Parku Edukacji Leśnej” to ciekawa lekcja przyrody, która na długo zostanie w pamięci naszych przedszkolaków. Inicjatywa Nadleśnictwa Sokołów to wspaniały ukłon w stronę edukacji najmłodszych mieszkańców naszego miasta.


Dzień Edukacji Nardowej

14 pażdziernika 2014 roku
z okazji DEN w naszym przedszkolu, jak co roku, odbyło się spotkanie wszystkich aktywnych pracowników przedszkola z pracownikami emerytowanymi. DEN to doskonała okazja, aby podtrzymywać  tradycję  spotkań międzypokoleniowych. Stwarza to też możliwość naszym gościom  dzielenia się wspomnieniami i powrotu do czasów kiedy sami czynnie pracowali z dziećmi.  Bardzo miłym akcentem tej uroczystości  jest zawsze obecność dzieci i ich występy. W tym roku montaż słowno-muzyczny pod hasłem "Spotkanie z Jesienią" przygotowały dzieci wraz ze swoimi Paniami z grupy "Biedronki". Na zakończenie części artystycznej Pani Jesień wraz z życzeniami   wszystkim pracowników aktywnym zawodowo i pracownikom  emerytowanym podarowała  piękne pachnące jabłka jako symbol  zdrowia i urody. Swoje zdolności wokalne zaprezentowały również dzieci z grupy "Muchomorki", które przedstawiły piosenki wykonywane podczas XIV Dnia Papieskiego. Po prezentacji dzieci  głos zabrała Pani Dyrektor, która w imieniu własnym złożyła wszystkim zebranym  życzenia z okazji DEN, do tych życzeń dołączyli się rodzice, a w ich imieniu głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców pani Beata Kosieradzka. Mamy nadzieję, że zarówno naszym gościom, jak i pracownikom naszej placówki podobały się występy dzieci, zaś  dla dzieci była to doskonała okazja do podziękowania wszystkim, którzy na co dzień starają się, aby ich pobyt w przedszkolu był atrakcyjny, bezpieczny i miły.

„Dzieci Ojcu Świętemu”

10 października
2014 roku w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbył się koncert „Dzieci Ojcu Świętemu” Już po raz czternasty obchodziliśmy Dzień Papieski – w tym roku pod hasłem „Jan Paweł II - świętymi bądźcie".  Dzień Papieski dla dzieci był dniem wdzięczności, łączności duchowej
z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, który kochał i obdarzał je szczególną troską, poświęcał im wiele uwagi.  Tego dnia dzieci z grupy „Muchomorki” z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały dwa utwory „Ty tylko mnie poprowadź” oraz „Tak mówił Papież”. Po koncercie wspólnie z dziećmi z grupy „Wiewiórki” i „Biedronki”
udały się pod pomnik Jana Pawła III, aby w imieniu swoim, rodziców oraz wszystkich pracowników przedszkola oddać hołd Wielkiemu Polakowi. Pod pomnikiem złożyły kwiaty i zapaliły znicze.


"Krasnale" pod pomnikiem Papieża Jana Pawła II

W piątkowy słoneczny dzień z okazji obchodów Dni Papieskich 3-latki z grupy "Krasnale" zapaliły znicze pod pomnikiem Jana Pawła II znajdującym się na terenie parafii św. Jana Bosco. W ten sposób dzieci oddały hołd i cześć Wielkiemu Polakowi.


Dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie www.podlasie24.pl

Zajęcia otwarte z Rodzicami w grupie „Misie”

08 października 2014 roku
w grupie „Misie” odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców. Tematem zajęć były „Dary jesieni”. Celem zajęć było :
 poszerzenie wiadomości na temat jesieni;  
 doskonalenie umiejętności matematycznych;
 rozwijanie poczucia rytmu muzycznego;
 rozwijanie aktywności i inwencji twórczej dzieci ( wraz z rodzicami).
W czasie zajęć dzieci i rodzice rozwiązywali zagadki, oglądali teatrzyk kukiełkowy pt. „Co z ogrodu, a co z sadu?”. Po obejrzeniu teatrzyku zaprosiliśmy rodziców do wspólnej pracy plastycznej, której tematem były „Warzywne stworki”- wykorzystaliśmy do tego różnego rodzaju warzywa i materiał plastyczny. W czasie trwania zajęć złożył nam wizytę gość specjalny - Pani Jesień, która przybyła do nas w pięknej sukni ozdobionej kolorowymi liśćmi. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, wspólnej zabawy, podczas której pokazaliśmy jak łączyć zabawę z pracą. Wspólna praca przyniosła wiele radości rodzicom i dzieciom.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przybycie na nasze zajęcia, za aktywne w nich uczestniczenie oraz wykazanie niesamowitej inwencji twórczej.


Wyjście do SOK na przedstawienie „Szewczyk Dratewka”

07 października 2014 roku
przedszkolaki wybrały się do Sokołowskiego Ośrodka Kultury na przedstawienie „Szewczyk Dratewka”. W inscenizacji oprócz aktorów pojawiły się też lalki teatralne. Dzieci miały okazję posłuchać pięknych piosenek i wesołych wyliczanek, nie tylko oglądać, ale także brać czynny udział w spektaklu. Na przykładzie Dratewki dzieci mogły przekonać się, że skromnością, uczciwością i pracowitością człowiek może wiele osiągnąć. Poznały również znaczenie przysłowia „Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”. Widowisko dostarczyło niezapomnianych wrażeń, dzieci mogły podziwiać doskonałą grę aktorów, piękna scenografię. Nie zabrakło momentów skupienia, napięcia, radości i wybuchów śmiechu.
Spektakl wystawiony został przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.


Piknik Rodzinny  pod hasłem ,,Jesienne spotkanie”

„Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” to nowy, ogólnopolski, systemowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej, do którego przystąpiło nasze przedszkole. Ideą projektu jest wprowadzenie trwałych zmian w postrzeganiu roli uczniów i rodziców w działaniu szkoły i przedszkola. Celem ogólnym projektu jest wzmocnienie współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami oraz przedstawicielami innych środowisk na terenie szkół i przedszkoli w Polsce. Współpraca nauczycieli i rodziców jest bardzo potrzebna  w przedszkolu, aby zapewnić optymalne warunki rozwoju dzieci i przygotować je do funkcjonowania w społeczeństwie w przyszłości. Współpraca to zdolność do podejmowania działań grupowych na rzecz osiągania wspólnych celów, rozwiazywania problemów, tworzenia nowych rozwiązań. Jest to jedna z podstawowych sprawności społecznych, których uczymy się i rozwijamy przez całe życie. Niezbędnym warunkiem udanej współpracy jest świadomość posiadania wspólnego celu. Wychodząc naprzeciw tym ideom, rodzice zaproponowali organizację pikniku rodzinnego pod hasłem ,,Jesienne spotkanie”
, który odbył się 03 października 2014 roku, a do którego włączyli się rodzice i pracownicy przedszkola. Spotkanie odbyło się w ogrodzie przedszkolnym. Na wstępie pani dyrektor Jolanta Krysiak powitała zebranych i przedstawiła cel spotkania i jego przebieg dla zachowania prawidłowej organizacji. Przewodnicząca Rady Rodziców pani Beata Kosieradzka  przypomniała ideę projektu i zachęciła do współpracy na rzecz dzieci wszystkich rodziców i nauczycieli. Następnie dzieci powitały uroczą Panią Jesień, która poprowadziła wszystkich w świat zabaw i konkursów przy dźwiękach jesiennej poleczki. Rodzice wraz z dziećmi wzięli udział w kalamburach, teleturnieju Jaka to melodia, konkursie na najdłuższą obierzynę jabłka i slalomie z orzechem. Wszystkie konkurencje odbyły się przy gorącym dopingu, a pani Jesień obdarowała uczestników konkursów upominkami. Uwieńczeniem zmagań był wspólny taniec przy piosence Boogie-woogie, a nagrodą pyszne jabłka rozdane przez pomocnych krasnali. Kolejnym punktem spotkania, było sadzenie drzewek tui na terenie przedszkola. Teraz tatusiowie zabrali się do pracy, a nie było to łatwe zadanie. W międzyczasie roztaczał się aromat pieczonej na grillu kiełbaski i szarlotki przygotowanej przez mamusie. Posadzone tuje prezentowały się okazale i zachwycały swym wyglądem, a dzieci były dumne z efektów wspólnej pracy. Teraz wszyscy przystąpili do wspólnej biesiady. A smakowało wyśmienicie. Tatusiowie częstowali przyrumienioną kiełbaską a mamusie roznosiły pyszną szarlotkę. A wszystko to przy dźwiękach skocznej muzyki, która zachęcała do wspólnej zabawy, rozmów, wymiany poglądów. Cała impreza okazała się świetną inicjatywą i wierzymy, że nie ostatnią, a udział w projekcie ,,Szkoła Współpracy” nie tylko zwiększy atrakcyjność przedszkola, wzmocni współpracę pomiędzy rodzicami i nauczycielami, ale także spowoduje rozwój kompetencji społecznych i emocjonalnych dzieci uczęszczających do przedszkola. To właśnie w przedszkolu zaczyna się współpraca, gotowość do bycia razem i podejmowania wspólnych działań. Poczucie, że tworzymy zespół i ,,gramy w jednej drużynie” procentuje przez całe życie.


Sałatka owocowa w "Krasnalach"


3-latki z grupy ,,Krasnale” zrobiły pyszną i zdrową sałatkę owocową. Dzieci uczą się jak ważną rolę w zdrowym odżywianiu pełnią owoce, które zawierają mnóstwo witmin. Przyrządzoną sałatkę przedszkolaki degustowały z wielkim apetytem. Maluchy z dużym zaangażowaniem przygotowały swoją pierwszą sałatkę w przedszkolu.


Jesienne przysmaki w „Wiewiórkach”

Nasze przedszkole nie od dziś promuje zdrowy styl życia. Jednym z aspektów edukacji zdrowotnej jest właściwe odżywianie. Dlatego też 01 października 2014 roku dzieci z grupy ,,Wiewiórki” wykonywały pyszną sałatkę owocowo-warzywną oraz wyciskały sok
pod czujnym okiem nauczycielek. Później przygotowane produkty spożyły  z wielkim apetytem. Samodzielne przygotowywanie potraw jest czynnością bardzo atrakcyjną i sprawiło dzieciom wiele radości. Wkładały w tą pracę całe swoje serduszka i dziecięce umiejętności. Poprzez praktyczne działania wyrobiły w sobie umiejętności oraz nawyki przydatne w życiu codziennym. Teraz każdy przedszkolak dobrze wie, że owoce i warzywa zawierają dużo witamin i są potrzebne dla zdrowia.


Konkurs logopedyczny

Dnia 21 września 2014 roku, podczas Festynu Rodzinnego w Jabłonnie Lackiej, rozstrzygnięty został I Powiatowy Plastyczny Konkurs Logopedyczny pt.: „Logopedia fajna sprawa – to nauka i zabawa”. Laureatką owego konkursu jest Daria Piwko - z grupy przedszkolnej „Wiewiórki”, która zajęła w regionalnym pojedynku zaszczytne III miejsce, za które otrzymała nagrodę książkową.
Nasz Przedszkolak wykazał się niezmiernie dużą inwencją twórczą, jak i wyjątkową pomysłowością w tworzeniu pracy konkursowej. Praca, która przyniosła Darii miejsce na podium, bardzo dobrze ukazała sens zajęć logopedycznych, a także wyobrażenie o nich naszej małej artystki. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Jabłonnie Lackiej.
Dario! Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni!!!  

Monika Mazur
LOGOPEDA


Dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie www.zyciesokolowa.pl

Rekord Guinnessa w szczotkowaniu zębów pobity!

30 września 2014 roku
nasze Przedszkolaki przyczyniły się do pobicia Rekordu Guinnessa w największej liczbie osób myjących zęby w jednym czasie. Aż 139 dzieci w naszym przedszkolu brało udział w akcji. Każdy przedszkolak zaopatrzony był w szczoteczkę, pastę do zębów i kubeczek z wodą. Przez 2 minuty dzieci szczotkowały zęby.
Zęby szczotkowało łącznie w całej Polsce 313 tys. 328 dzieci.
Poprzedni rekord został ustanowiony w Indiach w 2007 roku i wówczas w akcję zaangażowało się 177 003 osoby.
Próba bicia rekordu zakończyła się sukcesem! Każde dziecko otrzymało pamiątkowy certyfikat, a przedszkole dyplom z podziękowaniem za udział w biciu Rekordu Guinnessa. Inicjatorem pomysłu była Akademia Aquafresh. największy w Polsce program profilaktyki i higieny jamy ustnej dla dzieci, który od 2011 roku objął ponad 700 tysięcy dzieci!


Dzień Przedszkolaka

25 września 2014 roku
w naszym przedszkolu odbył się Dzień Przedszkolaka. W tym dniu wszystkie dzieci dotarły do przedszkola z pięknym uśmiechem i dobrym humorem. Tego dnia dzieci i pracownicy ubrali się w stosowne kolory, które podkreślały przynależność do grup wiekowych. Każda grupa miała balony w kolorze swoich ubrań. Po śniadaniu w doskonałych humorach wszyscy zebrali się na dużej sali. Po krótkim wprowadzeniu i wyjaśnieniu dzieciom celu spotkania, wszyscy uczestnicy imprezy wspólnie odśpiewali Hymn Przedszkolaka. Następnie odbyła się prezentacja każdej grupy wiekowej. Uroczystość uświetniła Pani Dyrektor, która złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim przedszkolakom i odczytała list skierowany do dzieci od Rzecznika Praw Dziecka.
Kolejna atrakcja czekała na dzieci w ogrodzie naszego przedszkola. Wspaniały gość - Clown powitał przedszkolaków. Zabrał ich w świat przygód oraz wspólnych zabaw. Zabawom nie było końca - było wesoło i kolorowo. Dzieci wspólnie z clown’em śpiewały ulubione piosenki i brały udział w różnych konkursach i zabawach integracyjnych.
Zgodnie z tradycją do nieba poleciały kolorowe balony z marzeniami dzieci, które na pewno się spełnią. Każdy mały i duży przedszkolak w tym dniu obdarowany został drobnym upominkiem.
Impreza udała się znakomicie. Był to wspaniały dzień radosnej zabawy, pełen słońca i uśmiechów wszystkich dzieci.


Lilla RybarczukSprzątanie Świata

19 września 2014 roku
dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2014”. Organizatorem akcji jest Fundacja Nasza Ziemia. Celem jej jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska  – poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów po długofalowe, rozbudowane programy ekologiczne. Hasłem tegorocznej ogólnopolskiej akcji jest „Turysto! Szanuj Środowisko!”. Ma ona na celu propagowanie ochrony środowiska w czasie wypoczynku, na urlopie, w czasie pobytu na łonie przyrody czyli propagowanie odpowiedzialnej turystyki. Dzieci z naszego przedszkola wyposażone w odpowiednie worki i rękawice z wielkim zaangażowaniem sprzątały Skwer im. Adama Mickiewicza. Dzięki takim działaniom i edukacji ekologicznej przedszkolaki doskonale wiedzą dlaczego tak ważna jest selektywna zbiórka odpadów i co zrobić, aby tych odpadów było jak najmniej.


Na skrzyżowaniu – spotkanie z policjantem

W trosce o bezpieczeństwo przedszkolaków 12 września 2014 roku
odbyło się spotkanie dzieci z funkcjonariuszami  Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci na drogach. Pan policjant przypomniał o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze, o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię. Natomiast o konieczności noszenia elementów odblaskowych na ubraniach przedszkolaki same już doskonale wiedziały, co zaprezentowały.  Zajęcia na temat bezpieczeństwa odbyły się na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i ul. ks. Bosco. Najmłodsi pod okiem mundurowych w praktyce poznały zasady poruszania się po przejściu dla pieszych.  Dzieci z przechodzeniem przez jezdnię radziły sobie doskonale. Obejrzały pokaz kierowania ruchem drogowym przez pana policjanta oraz zapoznały się z wyposażeniem jakim dysponuje policja w swojej codziennej pracy.
Tego typu działania mają na celu wyrobienie wśród dzieci właściwych nawyków zachowania oraz uświadomienie, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas swojej drogi do przedszkola. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych.
Serdeczne dziękujemy funkcjonariuszom policji za wspaniałą współpracę i uatrakcyjnienie zdobywania wiedzy przez dzieci na temat ruchu drogowego oraz wykazanie troski o zachowanie bezpieczeństwa dzieci; w poruszaniu się po drogach.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronach nwg.pl oraz podlasie24.pl


Witamy serdecznie po wakacyjnej przerwie, po której pełni zapału ruszamy, by podejmować kolejne wyzwania. Dzieciom, ich rodzicom i opiekunom życzymy, by rok szkolny 2014/2015 obfitował w wiele pozytywnych chwil w naszym przedszkolu.

Kochane przedszkolaki!


Minął wakacji czas,
nasze przedszkole wita Was.
Na naukę i zabawę jest najwyższa pora,
wszystkie przedszkolaki nauczyciel woła.

Lalki w kącie już czekają,
klocki wszystkich Was wzywają.
A na półkach samochody,
już szykują się do drogi.

Lada dzień jest pierwszy września.
Wszyscy razem się spotkamy
i rok szkolny przywitamy!


Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci!Poznajmy się - spotkanie adaptacyjne

28 sierpnia 2014 roku
odbyły się zajęcia adaptacyjne dla dzieci nowoprzyjętych od września do przedszkola. Problematyka adaptacji dziecka w przedszkolu jest bardzo ważnym aspektem wychowawczym mającym ogromny wpływ na dalsze funkcjonowanie dziecka na kolejnych szczeblach edukacji oraz w jego dalszym życiu. Zawsze staramy się wspierać zarówno rodziców, jak i dzieci w pierwszych dniach pobytu w przedszkolu. Zajęcia adaptacyjne zostały przeprowadzone między innymi w ramach działań realizowanego projektu edukacyjnego „Dobra adaptacja do przedszkola - sukcesem edukacji dziecka” opracowanego przez nauczycielki: Wiolettę Skorupka, Agnieszkę Gromek, Grażynę Woźniak. Projekt ma na celu stwarzanie dzieciom warunków umożliwiających szybką i łatwą adaptację w nowym środowisku społecznym, jakim jest przedszkole oraz nawiązanie współpracy z rodziną dziecka w celu określenia wspólnych działań i stworzenia atmosfery wzajemnego zaufania i akceptacji. Na zajęcia dzieci oraz ich rodziców już w czerwcu zaprosiła pani dyrektor wraz z nauczycielkami, które od września będą prowadziły grupy 3-latków: „Kubusie” i „Krasnale”. Nauczycielki przygotowały zabawy muzyczno-ruchowo-plastyczne wykorzystując metody pedagogiki zabawy. W zajęciach brali udział zarówno dzieci, jak i rodzice. Dzieci poznały jakże abstrakcyjne jak do tej pory pojęcie przedszkole, mają za sobą bezstresowy dzień, a rodzice nawiązali współpracę z placówką i nauczycielami. Życzymy Wam Rodzice dużo cierpliwości, odwagi, a Waszym Pociechom samych radosnych chwil w naszym przedszkolu.Niech żyją wakacje,
niech żyje pole i las,
i niebo, i słońce,
wolny, swobodny czas.

Pojedzie z nami piłka
i kajak, i skakanka.
Będziemy grać w siatkówkę
od samiutkiego ranka.
Gorące, złote słońce
na ciemno nas opali.
W srebrzystej, bystrej rzece
będziemy się kąpali
.


Już wakacje, upragniony czas każdego dziecka!


Wszystkim wychowankom życzymy przyjemnych i udanych wakacji, niezapomnianych wrażeń i podróży, czasu spędzonego z rodzicami na wspólnej zabawie oraz pięknej słonecznej pogody. Niech ten czas będzie pełen wypoczynku, abyście z nową energią powrócili do Przedszkola.


Do zobaczenia we wrześniu!

Dyrektor Jolanta Krysiak
oraz pracownicy
Miejskiego Przedszkola Nr 3Drodzy Rodzice
!!!

Rok szkolny 2013/2014 dobiega końca. Dziękujemy z całego serca za wspaniałą współpracę i aktywne włączanie się w życie przedszkola. W ciągu całego roku każdy ofiarował cząstkę siebie. Zawsze mogliśmy liczyć na pomoc z Waszej strony. DZIĘKUJEMY za wszelkie gesty wdzięczności i podziękowań oraz chwile wzruszeń!!!


Dyrektor Jolanta Krysiak
wraz z pracownikamiKonkurs „Szkoła moich marzeń”

27 czerwca 2014 roku
w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie wewnątrzprzedszkolnego konkursu plastycznego „Szkoła moich marzeń” zaplanowanego w ramach projektu edukacyjnego „Mam 6 lat, chcę poznawać świat i jestem dobrze przygotowany do szkoły”. Za pomocą różnorodnych środków plastycznych dzieci stworzyły cudowne obrazy wymarzonej szkoły. Wszystkie prace były kolorowe, przedstawiały ciekawe pomysły dotyczące zarówno wyglądu samego budynku szkoły, jak i jego usytuowania. W wielu pracach dominowały zadowolone buzie uczniów. Jury miało trudną pracę do wykonania. Uznano, że wszystkie dzieci zasługują na nagrody. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody niespodzianki.


Uroczyste pożegnanie starszaków z przedszkolem


26 czerwca 2014 roku
w godzinach porannych 5-latki uroczyście pożegnały kolegów i koleżanki z grup starszaków odchodzących do szkoły. Przygotowały część artystyczną. 6-latki otrzymały pamiątkowe upominki od młodszych kolegów.
W godzinach popołudniowych żegnając przedszkole 6-latki swój montaż słowno-muzyczny rozpoczęły tańcem polonez. Dzieci otrzymały dyplomy i książki. Podczas uroczystości pani dyrektor podziękowała za współpracę przewodniczacej Rady Rodziców pani Annie Chmiel za wieloletnie zaangażowanie na rzecz dzieci i naszej placówki. Rodzice również złożyli podziękowania pani dyrektor, nauczycielom i pozostalemu personelowi za trud włożony w naukę i wychowanie dzieci. Pod koniec uroczystości dzieci udały się do przygotowanego przez rodziców, pięknie udekorowanego stołu na pożegnalny poczęstunek.
Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy przyczynili się do zorganizowania tej wspaniałej uroczystości. Życzymy sukcesów w szkole wszystkim przedszkolakom.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego